Comodo Internet Sec. & GeekBuddy instalacja i uruchamianie

Witam,

Dziś rano zainstalowalem Comodo Internet Sec. & GeekBuddy (Antywirus 2012 advanced) ze strony:

Comodo Products - PC Security, Site Security, Prevention Software .
Tam pisało że jest za darmo ???. Po zainstalowaniu Comodo się sam uruchomił i rozpoczął skanowanie co trwalo ok. 7 godzin. Po przeskanowaniu nie znalazł żadne infekcje, tylko dużo zagrożeń prywatności i mnóstwo “innych zagrożeń”. Kiedy nacisnąłem przycisk “Wyczyść Teraz” pojawiło się okienko wymagające wprowadzenia kluczu licencyjnego i zarejestrowania i otworzyła sie strona ;

https://secure.comodo.com/home/purchase.php?afl=1684&rs=15&pid=18&cid=NEY2REI4QzNENENBMjlENjdENDU5ODA2MjkzOUY3OUY&lid=&icount=0&rcount=204&pcount=405&dcount=4560

gdzie można kupić licencje. Ja słyszałem, jednak, że istnieje wersja Comodo - darmowa. Rozumiem ze na razie komputer nie jest chroniony ? Jeśli tak (na razie nie mam zamiar kupować przez net) czy pozostaje tylko odinstalować i poszukać gdzieś darmową wersje ?

Dziękuje z góry :slight_smile:

Pobrałeś wersję płatną, od darmowej różni się ona w sumie tylko dodatkowym “wsparciem producenta”, wersję premium (darmową) można pobrać w linku poniżej, przy ponownej instalacji odznacz jednak GeekBuddy (to usługa płatna) i Dragona jeśli nie potrzebujesz dodatkowej przeglądarki.

Więc odinstalowałem wersję płatną i zainstalowałem wersję Premium bez GeekBuddy, Dragona, a także wyłączyłem darmową opcję firewalla. Przeskanowałem diski i tym razem skanowanie trwało tylko 4 godz. (wersja płatna robiła to przez ok. 7 godzin). Skanowanie tym razem nic nie wykryło (zero zagrożeń !!! “Wszystkie systemy są uruchomione i działają prawidłowo”). Przypominam że płatna wersja wykryła 1 infekcję i mnóstwo problemów i z tego co wiem niczego nie naprawiała.

Wygląda na to że wersja Premium od płatnej wersji jednak różni się o wiele więcej ???.

Czy ktoś ma pomysł dlaczego tak jest ? Może jakieś działanie w nieobecności firewalla przyczyniło się do tego.

Od czasu do czasu słyszę jakieś szarpanie w kompie ???