Comodo i gry z Kolekcji Klasyki.

Witam mam taki problem. Posiadam Comodo Internet Security Premium w wersji stabilnej 2011 a dokładnie rzecz ujmując 5.5.195786.1383 i gdy chce uruchomić grę która należy do serii “Kolekcja Klasyki” gra się nie uruchamia. Proces jej uruchamiania jest dłuższy niż np podczas uruchamiania z Esetem 4 czy też 5. Pojawia się czarny ekran i po ok 2-3 sekundach grę wyrzuca do pulpitu. Na wersji beta najnowszej wydanej identyczne zachowanie.

Gry których uruchamianie testowałem to:

Blitzkrieg 2
Blitzkrieg 2 - Upadek Rzeszy
Silent Hunter III
Commandos, Behind Enemy Lines

Uprzedzę pytania Defense + oznacza pliki jako częściowo limitowane, podstawa część Blitzkrieg 2 próbuje uruchomić nawet z piaskownicy. Wszystkie aplikacje dodane do zaufanych oraz uruchomiony tryb gier.

Proszę o jakieś podpowiedzi pomysły bo nie chce rezygnować ze swoich ulubionych klasyków.

Nie ma powodu by rezygnować - dodaj całe katalogi (foldery) gier do zaufanych w sekcji Defense + i powiedz czy pomogło.

Do tego dodałbym jeszcze aby pierwsze uruchomienie gier przebiegło z wyłączonym trybem gry i z ustawieniem trybu paranoicznego (ostateczność). Dlaczego? Nie wiem jak jest obecnie, bo nigdy nie schodzę poniżej paranoika, ale kiedy miałem ustawiony tryb bezpieczny niektóre programy odmawiały posłuszeństwa. Poza tym sprawdź w dzienniku. Może być tam wpis, dzięki któremu odkryjesz co jest nie tak.

Witam

Już rozgryzłem co bylo powodem niemożliwości uruchomiania gry. Za błędy zawsze odpowiada plik o nazwie “splash.exe.” To ta animacja we flashu przynajmniej tak mi się wydaje w której jesteśmy zachęcani do kupna oraz korzystania z gier wydanych w tej kolekcji. Odpalenie bezpośrednio z pliku wykonywalnego gry po uprzednim dodaniu jej do zaufanych aplikacji pozwala uruchomić erg.