Comodo Firewall i GG

Mam pewien kłopot, a mianowicie wolne ładowanie systemu, czarny ekran około 1-2 do pokazania się pulpitu. Jest to przyczyną Comodo Firewall i Gadu Gadu, coś jest nie tak ale nie wiem jak w 100% wykluczyć ten program z comodo żeby przy starcie nie spowalniał systemu. Wyłączenie firewalla nic nie daje, tylko całkowite usunięcie. Proszę o pomoc

Czy ktoś mógłby pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu? Może jakiś skan podczas uruchamiania systemu pokazałby z jakim dokładnie plikiem Comodo ma problem. Jak wyłączę firewall to ładnie windows 7 startuje.

Aha, dodam tylko że w “Trybie Nauki” też się szybko uruchamia.

Siemka. Widzę że masz ten sam problem, który ja miałem:
Rozwiązanie w tym temacie :wink:
https://forums.comodo.com/polski-polish/comodo-internet-security-powoduje-problemy-na-windowsie-7-czarny-ekran-t91872.0.html
U mnie już wszystko działa OK, ale dziwi mnie to, że problemy ZUPEŁNIE ustąpiły po zmianie modemu na Netia Spota ;o.
Ale nic nie musisz zmieniać wystarczy, że wyłączysz wskazaną funkcję w tamtym temacie i wszystko powinno być ok ;).

EDIT: Widzę polski dział forum nie zajmuje się w ogóle problemami technicznymi ;o jak użytkownik użytkownikowi nie pomoże to zostaje angielskojęzyczne forum ;p.
EDIT2: Muszę się pochwalić, że tamten temat ma 5293 wyświetleń :open_mouth: więc chyba problem popularny…
Jak znasz dobrze angielski to możesz założyć temet w angielskiej części forum, bo ja próbowałem się dogadać, ale przez google tłumacza ciężko się dogadać … :wink: Może zajmą się tym jak więcej osób ten bug zgłosi… bo ja chyba byłem 1 z tego co wyguglałem ;/.

Ja inaczej sobie poradziłem z tym problemem, może komuś się kiedyś przyda, otóż

Całym sprawcą był tak jak myślałem Comodo, a pomogło w moim przypadku usunięcie firewalla i gadu gadu. Później zainstalowałem jeszcze raz CF i dodałem instalator gadu gadu do zaufanych plików, po czym zainstalowałem komunikator. Trzeba jeszcze na jeden restart zmienić Tryb na “Tryb Nauki” i po ponownym uruchomieniu można już spokojnie dać na “Tryb Bezpieczny”. Nie wiem na ile metoda działa na innych systemach prócz Windows 7 64 bit, ale to jedyny sposób jaki znalazłem, oprócz rzecz jasna przywrócenia.