Comodo Firewall Bir Hata Keşfettim

Son sürüm CIS kullanıyorum. Zaten uzun süredir kullanmaktayım 8)

Şimdi Firewall ayarlarında “özel kural seti” ayarını kullanmaktayım.

Bir tane uygulamayı “engellenmiş uygulama” yapıyorum.
Daha sonra Comodo firewall uygulama ayarlarından bu programı ve ilgili ayarlarını “kaldır” diyerek kaldırıyorum.
Fakat aynı uygulamayı tekrar açtığımda Comodo yine engellenmiş uygulama olarak görüyor ve hiç sormuyor ?

Uygulama kaldırıldığında o uygulama ile ilgili tüm ayarların sıfırlanması ve bana her seferinde sormasını bekliyorum ama sormuyor? Elimdeki uygulamanın internete bağlandığını da görüyorum ama Comodo uyarmıyor.

Bence buna acilen bir bakılması lazım, benim de ilk defa dikkatimi çekti ve sıkıntılı bir durum…

(Aynı uygulamayı Private Firewall ile test ettim, bağlanırken sordu. Ayarlarından bu programla ilgili kuralı kaldırdım, aynı uygulamayı tekrar açtığımda Private tekrar bağlandığını gördü yine sordu. Normalde böyle olması gerekiyor)

Şimdi söyleyince denedim. Önce bende de olmadı. Sonra sağ köşedeki comodo simgesine sağ tıklayıp çıkış dedim. Sonra ağ duvarını kapatıp açtım. Tekrar denediğimde çalışıyordu. Şimdi bilgisayarı yeniden başlayıyorum. Sorun birdaha olacak mı diye.

Tekrar etmedi. Gelişmiş ayarlardaki tamama bastınız mı. Hem kurallarda hem ayarlarda tamama basmak gerekiyor

Merhabalar,

Problemi çözebildiniz mi ?

Bilgi bekliyoruz :slight_smile:

Selamlar,
Buket

Selamlar,

Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi, Comodo’dan çıkış yapıp, tekrar giriş yapınca görüyor. Sanıyorum ayarları sıfırlamıyor çıkış yapmadan…
Bu kısımda bir hata olabilir…

Bir kaç programla daha deneme yapayım bakalım ne tepki verecek, ona göre tam sonucu yazayım :slight_smile:

Tamamdır çok teşekkürler :slight_smile:

Selamlar

Comodo’nun sanıyorum yeni sürümü çıkmış, bugün bendekini tamamen kaldırdım ve yeni sürümü sıfırdan indirip yükledim.
Şu an için denediğim tüm programlarda hata yapmadı. Bilemiyorum belki de düzeltilmiştir.

Bu arada şunu da söylemek istiyorum, Comodo Firewall aktiften, Windows Firewall’ı kapatmıyor. Yane o da açık kalıyor. Bu hep vardı. Biz, ikisi birden çalışmasın diye, elimizle windows firewall’ı kapatıyorduk. Comodo yüklendiğinde win. firewall otomaik olarak kapatılırsa bence güzel olur.

Birde haddim olmadan nacizane ufak bir öneri verebilir miyim? Uzun süredir Comodo ailesindeyim, o kadar nazım olsun dedim :smiley:

360 Total Security’de olan “Webcam koruması” ve “USB Guard” özelliği Comodo’ya da eklenirse inanın alanında tek olur…

Ben açıkçası bu özellikleri hoşuma gittiğinden Comodo ve 360 Total Security’i birlikte kullanıyorum. Aşağıda ne demek istediğimi resim ekleyerek açıklamak istedim. Bence eklenirse çok çok güzel olur :slight_smile:

Çok selamlar saygılar arkadaşlar :slight_smile:

[attachment deleted by admin]