Comodo Cleaning Essentials - opis.

recenzja to przetłumaczony tekst + moje screeny + mojej dodatkowe info

Średnio Twój pakiet antywirusowy wykryje 97% wirusów, które są powszechnie znane (powołując się na testy). Gdy rozmawiamy o tych mniej znanych, których jest setki tysięcy, sprawa wygląda o wiele gorzej. Nagle zdajesz sobie sprawę, że możesz zostać zainfekowany tymi wieloma zagrożeniami, których Twój program nie wykryje (weźmy też pod uwagę świeże złośliwe ).

To zmusza Cię do dodatkowej linii obrony (lub myślenia…), do nabycia dodatku, który pozwoli Ci mieć wszystko pod kontrolą, pod kilkoma kliknięciami myszy…
Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj darmowe narzędzie wydane przez Comodo: Comodo Cleaning Essentials.
Program jest w wersji portable, więc nie ma potrzeby instalacji. Poprostu wypakuj archiwum, otwórz CCE.exe i jesteś gotowy do pracy.


http://i.imgur.com/FzMks.png

Kiedy podejrzewasz, że zostałeś zainfekowany czymś złośliwym - Comodo Cleaning Essentials pozwoli Tobie na wykonanie pełnego skanu, który (miejmy nadzieję) odkryje zagrożenia. Może to zabrać chwilkę i wymuśić restart aby wykonać skan w poszukiwaniu ukrytych usług rootkitów. Jednak jeśli to problem, zawsze możesz uruchomić ‘Custom scan’, który pozwoli Tobie na skan tych obiektów, które wybrałeś. Należy wspomnieć o całkiem dobrych zdolnościach CCE do wykrywania rootkitów - modyfikacje i infekcje MBR, ukryte klucze rejestru, pliki, foldery, usługi.


http://i.imgur.com/gY2gH.png

Gdy nadal nie jesteś zadowolony z wyników i nie widać żadnych zagrożeń możesz zbadać swój system o wiele głębiej za pomocą KillSwitch. Bazuje on na Process Hackerze z dodatkiem ciekawych funkcji pozwalających odkryć problem infekcji. Integracja z białymi listami Comodo pozwala w locie wskazać werdykt dla każdego uruchomionego procesu: czy jest on bezpieczny, niebezpieczny a może po prostu nieznany. Gdy program wyróżni czerwonym kolorem niebezpieczne aplikacje możesz ją: wstrzymać, zakończyć, zmienić nazwę czy nawet usunąć. Jeśli malware trzyma się twardo i ma zabezpieczenia przeciwko zabijaniu procesu użyj funkcji o nazwie Termiantor - pozwala ona zakończyć proces na kilka sposobów, w tym z poziomu jądra. Tą oto drogą, w kilka kliknięć myszki możesz zakończyć problem.
Bardzo prawdopodobne, że kilka wpisów będzie oznaczona jako “nieznane”. Jeśli nadal podejrzewasz możliwość infekcji to ta funkcja może bardzo mocno skrócić listę plików, które musiałbyś poddać analizie. Prosta opcja z prawokliku pozwala Ci wysłać proces do virustotal.com lub virusscan.jotti.org, więc wkrótce otrzymasz werdykt o ich faktycznej szkodliwości.
Gdy któryś z wirusów jest sprytny i wykazuje charakter rootkita próbójąc ukryć się przed użytkownikiem - KillSwitch wykryje to. Podobnie jest z usługami systemu (ukryte są odpowiednio zaznaczone jako potencjalnie niebezpieczne).


http://www.bankfotek.pl/thumb/1024833.jpeg

http://www.bankfotek.pl/thumb/1024834.jpeg

Jeśli nawet skany na tych stronach nie rozjaśnią sytuacji możesz użyć narzędzi monitorujących KillSwitcha by przebadać Twój system na obecność podejrzanych wpisów, zagrożeń. Program wyświetla Twoje usługi, podobnie jak dodatki do Internet Explorer (BHO) oraz LSPy (Layered Service Provider), aktualne połączenia internetowe, i więcej. Podwójne kliknięcie na każdy proces umożliwi Ci podgląd załadowanych modułów, plików i kluczy rejestru które otworzyła aplikacja jak również poszukać stringów w pamięci co może być przydatne.

KillSwitch prawdopodobnie nie jest dla każdego. Gdy klikniesz prawym przyciskiem myszy na usługę znajdziesz opcję “Delete” - cenną gdy rozpoznasz złośliwą usługę, potencjalnie opłakaną w skutkach gdy niechcący usuniesz coś ważnego.


http://www.bankfotek.pl/thumb/1024835.jpeg

Oprócz tego narzędzie pozwala Tobie sprawdzić, czy żadne z najważniejszych systemowych narzędzi nie zostało wyłączone. Takie zachowanie często może oznaczać malware, a z powyższego okna bardzo szybko przywrócisz sprawność systemowym usługom.

Tak długo jak jesteś ostrożny, KillSwitch i Comodo Cleaning Essentials będą stanowiłył bardzo pożyteczny dodatek do Twojego zestawu narzędzi. Mogą być łatwo użyte wszędzie, i są dostatecznie silne aby odkryć malware, które przeoczył Twój program antywirusowy.

Download:
http://download.comodo.com/cce/download/setups/cce_1.6.183539.73_x32.zip
http://download.comodo.com/cce/download/setups/cce_1.6.183539.73_x64.zip

[b]Test: Test programu COMODO Cleaning Essentials - YouTube

No to sprawdzmy go >:-D >:-D >:-D

a będzie w wersji PL ??

Jak na razie nie zapowiada się, chociaż to dobry pomysł.

Heh no musze powiedzieć ze “coś” on w sobie ma … mianowicie po przeskanowaniu Avirą i Spyware Terminatorem … cisza … Nic … a tu nagle … hehe po częsciowym skanowaniu ( brakło czasu na całe ) … Essentials cos wykrył >:-D >:-D >:-D … hehe no musze sie mu bardziej przyjrzeć … no poki co zadziwił mnie :wink:

No a swoją drogą rewelacyjne jest rozwiązanie tego że nie trzeba go instalowac … TO PRZEMAWIA NA KORZYŚĆ COMODO … :wink:

A co takiego skanowałeś, że wykrył?
Lubi posypać czasem FP, więc nie mów hop :slight_smile:

Yyyyy FP ??

A wykrył jakis hiddenkey …

a skanowałem partycje C

FP = False Positive - fałszywe stwierdzenie o obecność zagrożenia (w rzeczywistości go tam nie ma).
HiddenKey czyli ukryty klucz rejestru.
Albo oznacza rootkita, albo to po prostu jakiś ukryty klucz aplikacji.

Nie wiem … no cos tam w kazdym badz razie wykrył a poki co wszystko działa w normie …

Jak morphiusz załatwi mi pliki z angielską wersją językową do tłumaczenia to się machnie :slight_smile:

Skiff, udało mi się i o to w Twoje ręce idą pliczki… :slight_smile:
to ‘smime’ to pewnie jakiś śmieć? ale i tak załączam

[attachment deleted by admin]

Morphiusz, czy licencja pozwala na korzystanie w małych firmach?

Tak.
Jest to darmowy produkt z myślą właśnie o administratorach.

Jak nic nieprzewidywalnego się nie stanie to w niedzielę będzie gotowe tłumaczenie.

Spokojnie - polska wersja językowa to dobry pomysł ale jak na razie to w Comodo powinni zająć się likwidacją wszystkich błędów CCE. A trochę ich jest. Liczę, że zostaną poprawione bo wtedy CCE byłby naprawdę ciekawym, przydatnym i pożytecznym programem. A póki co to chciałby tylko za takiego uchodzić. A szkoda …

Tłumaczenie w załączniku. Są dwie wersje, bo na obecnej jest inny układ okien. Plik jaki otrzymałem był zapewne dla jakiejś nowszej wersji, która jeszcze się nie ukazała.

Jak coś komuś nie gra w tłumaczeniu to zaznaczam, że CCE to dla mnie jednorazowa zabawa i ewentualne poprawki musi wprowadzać ktoś inny.

[attachment deleted by admin]

O jedną 7-kę za dużo (dialog id=“3421” plik do wersji CCE 1.7.192479.98 PLK):

<control id="1110" class="BUTTON" caption="Zatrzymaj" style="1342242816" position="260, 114, 70, 177"/>
		

Nieprzetłumaczone:

<control id="1012" class="BUTTON" caption="Restore any kernel hooks before the scan" style="1342242819" position="14, 66, 250, 10"/>
		

Zbyt mały przycisk względem napisu:

<control id="840" class="BUTTON" caption="Wyczyść wszystko" style="1476460544" position="349, 73, 50, 14"/>
		

[attachment deleted by admin]

pikusek to moze zajmiesz sie tlumaczeniem CCE i podeslesz mi poprawione tlumaczenie jak najszybciej?pikusek to moze zajmiesz sie tlumaczeniem CCE i podeslesz mi poprawione tlumaczenie jak najszybciej?

plik

[attachment deleted by admin]

a co z tłumaczeniem programu: KillSwitch !!! :-\

Poprzednia wersja nie była do tłumaczenia, obecna wersja pewnie tak, ale nie mogłem uzyskać plików,bo były tajne przed wydaniem.
Będę musiał poprosić o pliki i dobrą wolępikuska aby na nie zerknął.