Comod nie dodaje zaufanych programów

Witam,
Męcze się z comodo które cały czas wywala te same komunikaty o tych samych programach(również procesach z windows’a), wchodzę w nowy folder, komunikat o COM Surrogate i jakimś pakiecie do miniaturek od Solidworks’a. Odświeżam folder, to samo. Explorer nie chce mi przez to odświeżać folderu po dodaniu nowego pliku/usunięciu/przesunięciu/zmienieniu nazwy. Poprostu usuwam plik, nic się nie dzieje, dopiero jak dam F5 to widać zmiany. Próbowałem dodać to do zaufanych programów, ale wybieram plik, daje OK a ten program nie pojawia się na liście(całkowicie pustej ofc.). Maksymalnie denerwujące. Reinstalowałem już Comodo ale nie pomogło.
Dodatkowo gdy włączę panel Comodo “Agent aplikacji Comodo nie jest uruchomiony!” I button od diagnostyki, która nie wykrywa żadnych błędów.

Objawy rozwalonej instalacji CISa (działa po prostu źle, coś jest namieszane).
Odinstaluj, użyjtego: Comodo Forum

Przeskanuj komputer Malwarebytesem czy Hitmanem Pro (może masz rootkita zeroaccess?).

Klapa, teraz pyta o wszystko, cały czas, musiałem wyłączyć Defense+(tzn ustawiłem na 0). Hitman nic nie znalazł. Foldery dalej się same nie odświerzają, ale zapewne nie jest to wina Comodo.

#Edit
Jak program ma wersję Trial(Hitman), to można z niej korzystać w biurze dopóki licencja jest ważna, co nie??

Wystarczy wejść w opcje - Ustawienie zachowania zapory siecowej i tam odznaczyć Nie wyświetlań ostrzeżeń to na pewno pomoże.

a z Hitmana, jak i każdej innej aplikacji trial możesz korzystać bez problemu dopóki się nie skończy i nie zacznie wołać aktywacji za którą trzeba zapłacić :wink: