Commodo Internet Security 4.x verzió [Olvasd el az első hozzászólást!]

Kiadtak a Játéknál egy újabb javítást és most már tökéletesen fut Comodo Tűzfalal. Ez külön jó. Lol
.:smiley:

Fura, nekem minden maxon van és így tudok tiltani.

Tűzfal: Egyedi házirend mód|Sűrű riasztás + minden pipa + Speciális fülön minden pipa.
Defense+: Paranoiás mód, első kettő pipa; Figyelés beállításnál mindnél pipa. Memóriakép agresszív.
Én beállítások után mindig ki-be kapcsolom a progit, remélem ez segít. (minden kéretlen kérést tilthatsz /mivel semmit nem kezdeményeztél, bármit tilthatsz).

Tűzfalon állítottam: speciális utolsót bepipáltam.

Defense + állításom: biztonságosról paranóiásra, 2-at is bepipáltam, memóriaképet normálról agresszívra, a többi ua, mint neked.

Eredmény:

PCFlankLeaktest: elhibázva
Firehole: elhibázva
AWFT: 2. és 4. elhibázva
Thermite: elhibázva
Surfer: ezt írja ki: ua., mint előző levelemben.

Ez teljesen érthetetlen számomra.
Több menü->diagnosztikát is lefuttattam, de nem talált hibát.

Van valakinek hatlata (ötlet már kevés ide ;D )?

Esetleg már jóváhagyott alkalmazás? (listákat nézd meg)

Megnéztem, nincs. Azt nem lehet megoldani, hogy a szabályozott progikat névsorrendbe rakja a tűzfal, ill. a defense+ ?

Sajna nincs benne ABC rendező funkció, manuálisan tudod sorrendbe helyezni (amúgy sorrendek határoznak meg egymáshoz való fölé- és alárendeltséget, talán ezért nem vezették be ezt a funkciót).
Nem jó ez így, ilyen szimpla teszteknél nem kellene elvéreznie. Újraindítottad a gépet? Ha nem, kérlek tedd meg. Esetleg simán töröld ki a már meglévő Alkalmazás szabályokat, majd indítsd újra a CIS-t. Így kérdez?

Én sajnálom, hogy nincs benne ABC rendező, mert úgy sokkal könnyebb lenne megtalálni egy adott progit.

Újraindítottam, sőt ma is kipróbáltam a tegnap beállított funkciókkal, de ugyanúgy elvérzik.
Próbaképp néztem a Pcaudit-ra és LeakTest-re, azokat megfogja, de a korábbi beállítással is megtette ezt.

Szóval nekem lövésem sincs, mi baja lehet.

Az mit jelent, hogy technikai értelemben?
Mert nálam custom mode ba fut és elég sok egyéni beállításom van ezért is kérdeztem, hogy a tűzfal része változott v.mit a 4-be?

Kipróbáltam, hogy a tűzfalból és a defense+ ból minden szabály töröltem és így próbáltam ki vele a PCFlankLeaktest-et. De így is elhibázta. Több tesztet nem is próbáltam ezután.

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi a fene lehet ez. Arkangyal, gondolom te jobban beszélsz angolul, mint én, ill. jobban is értesz a CIS-hez. Megtennéd, hogy a Comodo angol nyelvű fórumán rákérdeznél, hogy mi a fene lehet a gond?

Köszi!

Sziasztok!

Bocs tudom,hogy nem teljesen ebbe a topicba tartozik.Az lenne a kérdésem,hogy megoldható lenne hogy a comodo termékeknél a program nevébe bele tudnátok írni a verziószámokat? Ez csak egy észrevétel,mert így is jó, de a programok letöltésénél egyszerűbb lenne.

Szerintem a telepítés nem okés. Kérlek szedd le, futtasd a comodo eltávolítót (rendszergazdaként) és rakd fel újra.

Lucki: ???

Szia Arkangyal!

Megcsináltam, amit kértél.

Jobb a helyzet, de nem 100-as.

AWFT-t kivédi, ill. 2, 3, 6. tesztben az AWFT kifagy, ami szerintem a CIS győzelme lenne.

Leaktest: OK

Firehole: bukik a 80-as és 443-as porton, máshol (pl. 8080, 110) OK

DNS tester: bukik

Cpil: bukik

Wallbreaker: OK

Pcaudit: OK

PCFlankLeaktest: OK

A 3 elhibázott tesztnél mi lehet a gond? Milyen beállítást használjak?

Köszi!

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?
Comodot használom már a 2.x verzió óta.
Most elérkezett az idő, hogy váltsak a 4-esre (a 3.14 minden nap reklamált, hogy itt a 4-es, mondom legyél boldog).
Letöltöttem, telepítés elindít, azt mondja le kell szednie a régit, mondom tedd, boot, telepítés újból, és első meglepi Hol a víruskereső??? a 3.14-es 46M körül volt ez meg 58M és nuku víruskereső, hmmmm…
Ok második nekifutás mondom, ha nincs benne letölt víruskereső és majd benne lesz, na csak hittem, cav_installer_x86.exe letölt 62M indít és azzal kezdi hogy el kell távolítania a tegnap feltelepített firewallt. Hogy is van ez akkor most? Lehet együtt a kettőt vagy nem lehet, mit kell feltelepíteni, hogy menjen a víruskereső a tűzfallal mint a 3-as verzióban?

Sokan nem reagáltak: azért leírom, annak ellenére, hogy a comodo 4-es telepítője szedte le a comodo 3.14-es verziót valami a registry-ben maradhatott ezért nem tette fel a víruskeresőt (gondolom) ( hmmmmm… és bővebben nem fejteném ki )

Viszont most már a futó víruskeresővel kapcsolatban lenne egy kérdés, be lehet állítani valahol, hogy úgy viselkedjen mint a 3-as verzióban?
(jelenség: USB csatlakoztat, autorun.inf-re jelez, hogy valami trojai…[nem ez a lényeg], szeretném megnézni az autorun.inf-et FAR manager, F3 (view), de nem lehet mert a cis megfogja, ja és törölni sem tudom ).
Tehát, be lehet úgy állítani, hogy jelezzen, de had én döntsem már el, hogy mi legyen a file-al?

Köszi!

Valaki tudna segíteni? Leszedtem a négyest,feltettem az 5-öst, de minden programot blokkol (rendszergazda módban). Kikapcsoltam a sandboxot, a defense+, trusted applications lett a böngésző és a fájlkezelő, de semmi.

Csak a microsoft programokat hajlandó elinítani. ötlet, megoldás?

szerk.: összeakadt az iobit 360-nal. Io eltávolítva, most jónak tűnik.

Valaki tudna segíteni? A Defense+ furcsa kérdezésekbe kezdett bele, amit igazából nem értek. Most kezdtem használni a CIS-t…De ma, miután feltettem az adobe photoshop elements 9-et folyton kérdez. Ha frissíteni akarom a vírusadatbázist egy idő után azt mondja, hogy Nincs elég rendszererőforrás a kért szolgáltatás befejezéséhez és ugyanez, ha vírus írtást kezdeményezek.
???

  1. kephost.com
    2 kephost.com
    3 kephost.com
    4 kephost.com

Ma pedig minden ugyan az mellé még ez fogad: oooops!COMODO Internet Security Error Report

Az laphelyzetben nem baj sőt jó a ha deffense+ kérdez mert az azt jelenti h működik. És nálam kérdezni csak akkor szokott hogyha új program készül futni vagy a már meglévő file ok módosultak. Szóval ha azután kezdett egy így viselkedni hogy a photshop ot felraktad akkor az azt jelenti hogy amikre rákérdezett az a telepítésnél megváltozott vagy új file. Ám így is a PunkbstrK-t nemtom mi igényli de valszeg nem is lényeg.

A rendszererőforrásnál több probléma lehet de általéban az hogy nincs elég hely a virtuális memóriának. A C meghajtón van elég helyed? A pár száz mega nem elég mert a virtuális memóriának több kell. Próbáld meg csökkentett módban indítani a gépet és onnan futtatni a vírusellenőrzést.
A Képeknél meg semmi szokatlant nem látok nálam is ilyen bejegyzések vannak.

Ha új programot telepítesz fel akkor a deffense+ mindig jelezni fog az első indulásnál és ha egy fontos file módosul például frissítéseknél arra mindig rá fog kérdezni. Első indításnál megnézed mit akar a program és ha úgy ítéled meg akkor adsz rá engedélyt és bejelölöd a válasz megjegyzése négyzetet(vagy nem és akkor minden indításnál újra rákérdez) valójában bejelölheted mert akkor csak akkor kapsz újra értesítést ha módosul a file kódsora arról meg nyilván tudsz. Ha pedig nem akkor egyszer letiltod úgy hogy NE jegezze meg és ha elindul a program akk jó ha nem akkor újra indítsd el ha megint feljön az ablak akkor csak rajtad áll hogy engedélyezed e(én speciel végiggondolnám hogy mi is változhatott meg hogyan hátha valaki egy aranyos trójait akar becsempészni vagy esetleg kérdezés leszedd egy frissítést ez is könnyen lehet sőt valószínűbb).
Ha meg sima izolációs üzenet van akkor a ne izolálja többet.

A témát ■■■ártam. Kérek mindenkit, hogy itt folytassa a hozzászólásokat.