Co zrobić by Comodo 3.9 nie blokował programu?!

Witam.
Prośbę mam, czy może mi ktoś poradzić co zrobić by Comodo nie blokował programu?
Zainstalowałem żonie pasjanse, stary program " Pysol 4.20" ale całkiem fajny, ale niestety, w żaden sposób nie można go uruchomić. Na 100% blokuje go Comodo, sprawdziłem to odinstalowując Comodo. Gdy nie jest zainstalowany gierka śmiga bez problemu,a gdy go zainstaluję gry nie można uruchomić!
Instaluję tylko Firewall bo antywirusa używam NOD32.
Może zna ktoś rozwiązanie tego problemu?! Próbowałem dodawać grę do zaufanych aplikacji w Comodo ale nie dało to żadnych rezultatów.

Pozdrawiam.

Hej
Idź do Defense+ > Zaawansowane > Zasady bezpieczeństwa sieci > Zlokalizuj tą aplikację na liście i daj edytuj. Teraz możesz zastosować dla niej ‘własną zasadę’ lub ‘predefiniowaną zasadę’. Jeśli ufasz temu programowi możesz dać na 'Zaufana aplikacja".
CIS sam z siebie nie blokuje programów (chyba że dany plik nie jest bezpieczny, ale to zależy od poziomu ochrony Defense+). Używasz może kontroli rodzicielskiej? Jaki masz poziom ochrony Defense+?
Nie chcę osądzać o kogokolwiek winie, ale może żona widząc alert nacisnęła ‘Zablokuj’?

Pozdrawiam

Niestety, to nic nie daje, nawet jak całkiem wyłączę Defense+ to też nie można gierki uruchomić.
Dodanie do zaufanych aplikacji też nie daje efektu!
Nawet wyłączenie Comodo nie zdaje egzaminu, tylko całkowite odinstalowanie! wtedy gra uruchamia się bez problemu!

Spróbuj usunąć wszelkie wpisy o grze z CISa (z moich bezpiecznych plików i zasad bezpieczeństwa komputera) i po uruchomieniu gry sprawdź czy dostajesz alert.
Zobacz też w ‘Pokaż zdarzenia Defense+’ czy CIS tworzy wpisy o blokowaniu tej gry.

Sprawdź też to:
http://www.searchengines.pl/Pysol-420-t99492.html

Ha!
I tu jest zagadka!
Comodo przy próbach uruchomienia tej gry nie wyświetlał żadnych alertów, i nie ma żadnych wpisów o blokowaniu jej!
Tamten temat już czytałem, zanim zadałem to pytanie to w użyciu był “wujek google” ale ja nie używam Kasperskiego, mój NOD32 też tego nie blokuje bo jak odinstaluję Comodo to gra uruchamia się przy włączonym NOD-zie bez problemu, a gdy zainstaluję Comodo gra już się nie uruchamia.

Hmm w takim razie pozostaje Ci tylko zgłosić ten błąd w sekcji ‘Bug reports’ (https://forums.comodo.com/defense_bugs-b152.0/). Szczerze mówiąc wątpię by został szybko (jeśli w ogóle) naprawiony ???.

W sieci znalazłem też inną wzmiankę o Twoim problemie: http://forum.dobreprogramy.pl/post1797038.html choć pewnie to też już czytałeś ;).

Pozdrawiam

PS: Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł do głowy - spróbuj uruchomić diagnostykę (Pozostałe → Diagnostyka). Podczas takiego testu COMODO sprawdza czy są zainstalowane niekompatybilne produkty - może pysol jest jednym z nich.

Dzięki serdeczne za chęć pomocy!!!
Niestety, diagnostyka też nic nie pokazuje, cóż przyjdzie się chyba rozstać z Comodo. Byłem do tej pory zadowolony z tego firewalla, ale jak ma mi blokować coś czego nie chcę blokować i to bez możliwości odblokowania, to dziękuję bardzo. Trzeba będzie rozejrzeć się za innym firewallem, trudno.
Dzięki serdeczne i pozdrawiam.

Możesz spróbować zainstalować sam firewall bez Defense+, może wtedy gierka nie będzie blokowana.

Pozdrawiam