cmdagent.exe

comodo güncellemeleri manuel yapmama rağmen ve bulut taramayı kapatmama rağmen internete baglanmaya calisiyor.Engellesemde
\cmdagent.exe Engellendi Giden TCP 0.0.0.0 2042 127.0.0.1 44080
sync ayarından dolay 2042 2321 port kullanmasından ötürü web sayfaları belli bir süre sonra ip tablosunda taşma ve baglantı kopmasına neden oluyor.Bunu nasıl kapatabilirim .

Merhaba ,

Güncellemeleri kapatsanız dahi Comodo bir Firewall yazılımı sonuçta ağda ne yaptığınızı izlemek ve ona göre yönlendirmek zorunda.Ağ aktivitelerini izleyen bir yazılımın internete bağlantısını engelleyemezsiniz.Engellersenizde şayet bu yazılımı kullanmanızın bir anlamı kalmaz.

sorun galiba gerçek zamanlı tarama ayarlarında otomatik güncellestirmede
bu arada türkiye alt yapısından dolayı kesintiler interneti maximum kullanamıyor sürekli kullanınca kesilme oluyor.
2 mbit baglantım var onda bile sorun.

Comodo bağlantı kesilmesi adı altında belirttiğiniz sorunsalı oluşturacak bir uygulama değil. Bilinen tüm Firewall yazılımları ağ trafiğini kontrol ettiğinden hafif bir derecede download upload hızınıza etki edebilir lakin Comodo kesilme gibi bir olay yapmaz.

Öncelikle kullandığınız işletim sistemi ve yazılımların Lisanslı olduğunu kontrol ediniz.Korsan yazılım kullanıyorsanız bu sisteminizi ve Comodo’nun tam performans çalışmasını etkiler.

Belirttiğiniz sorunsal devam edersede GeekBudy’den destek alabilirsiniz.