CIS8 - instalacja i błąd 1603

Przy próbie instalacji CIS8 na komputerze, na którym wcześniej zainstalowany był CIS7 (odinstalowany) wyskakuje błąd 1603. Przeczytałem już chyba wszystko co można znaleźć w sieci na ten temat, jest to błąd znany i opisany. Przetestowałem wiele “narzędzi naprawczych” i nic nie działa. Jedyna metoda instalacji CIS8 to ponowna instalacja CIS7 i aktualizacja z poziomu programu.

Ja tego już testować nie będę ale myślę, że miło byłoby gdyby w końcu ktoś ogarnął temat.

To znany problem, nie tylko Comodo, ale wielu aplikacji, choćby Skype, czasami Acronisa. Oczywiście nie wystąpi u każdego i zawsze. Masz rację, że rady w stylu deinstalacja starszej wersji i instalacja nowej zwłaszcza w Windows 8 i 8.1, to pewny błąd i komunikat 1603.

Oczywiście można tak odinstalować poprzednią wersję, że nie zobaczymy tego komunikatu, ale nie zrobi tego za nas żaden programik. Trzeba wiedzieć, które zapisy rejestru, wiążą się z poprzednią instalacją Comodo, najlepiej zrobić porównanie obrazów rejestrów, sprzed i po i zmodyfikować rejestr, ale o tym, na pewno tu się nie dowiesz. :slight_smile:

Są dwa najprostsze sposoby, jak ominąć takie błędy. Pierwszy, który sprawdziłeś praktycznie, czyli z wersji poprzedniej aktualizujemy do nowszej. Drugi, instalacja nowej wersji Comodo na świeżo wgranym Windowsie. Jeśli to robisz na Windows 8, 8.1 najlepiej jeszcze przed pobraniem aktualizacji systemu. Bywa tak, że Comodo zainstaluje się zaraz po wgraniu systemu, ale jak zainstalujemy kilka GB aktualizacji, już nie. To samo będzie jak podłączysz nawet do czystego systemu drugi dysk z systemem, gdzie jest/było zainstalowane Comodo. Przy instalacji wszystko pójdzie pięknie do 60-99%, mignie ikonka Comodo na pulpicie i ukaże się informacje, że nie udało się zainstalować, bo błąd …