Cis v6 problem - ppm skanowanie

Witam
Za kim przejdę do sedna przedstawię kilka faktów:
Zachciało mi się nową wersje cis v6,a poprzednio miałem v5.12 i tą wersje odinstalowałem i jak sprawdzałem nie było niby pozostałości i czyściłem cclenerem i dopiero po późniejszych restartach zainstalowałem cis v6 przeczekałem aż się zainstaluje i pobierze kompletnie sygnatury baz danych i jak już później nic nie pobierało i nie było powodu do kolejnych restartów to dopiero wkleiłem spolszczenie(Pl :P) no i niby wszystko cacy jest język Pl i chciałem zrobić skanowanie spakowanego zip z prawo kliku i wybranie skanuj w Comodo Antywirus lecz nic nie reaguje i nic nie skanuje no nic myślę,że może gdzieś coś skanuje w tle,albo pliku zip nie będzie skanować,więc postanowiłem skanować cały folder program files,lecz też bez skutku z prawo kliku myszki i wybranie skanowanie skanuj w Comodo Antywirus nic się nie dzieje :confused:
Skanowanie wybranych przeze mnie plików działa tylko poprzez przeciągniecie pliku/folderu na comodo gui… .

Próbowałem też reinstall i nic nie pomógł

Także jak to naprawić aby działało skanowanie z prawo kliku ?

Została wydana aktualizacja programu, a wraz z nią spolszczenie wbudowane w instalator. Teraz problem nie powinien występować (z tego co wiem to winne było spolszczenie, teraz jest ok).