CIS 7 blokuje internet gsm Play Online

Witam! Po podłączeniu modemu usb wszystko się uruchamia, modem łączy się z nadajnikiem, ale nie pobiera DNS i nie ma dostępu do internetu. Można we właściwościach połączenia modemu odznaczyć sterownik Comodo i połączenie się pojawia.
Generalnie CIS jest dobrą aplikacją, ale blokuje Play Online na wszystkie możliwe sposoby i szukaj teraz igły w stogu siana. Szkoda, bo jeśli nie znajdę przyczyny będzie trzeba zrezygnować z programu.

Jak widać coś jest na rzeczy, bo tu t-mobile też nie działa
https://forums.comodo.com/polski-polish/cis-nie-wykrywa-sieci-t103115.0.html

Używam czasami modemu USB i nie zauważyłem żadnego problemu, mam zainstalowany CIS7 (firewall). Może sprawdź czy CIS nie blokuje serwerów DNS używanych przez modem, albo we właściwościach modemu wprowadź inne.

Comodo
8.26.56.26
8.20.247.20

OpenDNS
208.67.222.222
208.67.220.220

Google
8.8.8.8
8.8.4.4

A w którym miejscu zobaczę, że coś jest blokowane? Przekopałem cały program i nic blokowanego nie mogę znaleźć.

Problem rozwiązałem, niestety bardzo prowizorycznie - wyrzuciłem aplikację Play Online, a skonfigurowałem połączenie Dial-up bezpośrednio przez system. Internet działa, ale z pominięciem firewalla Comodo, bo ten nie wykrywa połączenia dial-up. Połączenia publiczne nadzoruje systemowy firewall.

[attachment deleted by admin]

Tak czy siak firewall działa, możesz zobaczyć połączenia wychodzące na ekranie głównym CIS, prawda? Jeśli tak to znaczy, że CIS monitoruje dostęp do internetu, możesz to sprawdzić dodając dowolną rejestrowaną regułą firewall (np. blokadę jakiejś domeny lub IP). Na ekranie, którego zrzut dołączyłeś są wyświetlane sieci lokalne, do których jest podłączony komputer a nie dostęp do internetu (?). W każdym bądź razie u mnie w przypadku połączenia przez modem USB jest tak samo (patrz załączniki) a firewall działa.

Sprawdź czy program Play Online nie jest blokowany przez firewall, HIPS albo czy nie jest uruchamiany w piaskownicy (sprawdź logi). Jeśli nic takiego nie ma miejsca sprawdź czy nie jest blokowany przez jakiś inny program zabezpieczający.

[attachment deleted by admin]

Dziękuję koledze za bardzo merytoryczną i pomocną wypowiedź :slight_smile:

Faktycznie wygląda na to, że firewall działa, więc systemowy idzie w odstawkę.
Z tego co pamiętam z logów przed ich usunięciem Play Online został przy pierwszym uruchomieniu dodany do piaskownicy, a jak go teraz z niej wywalić? Opcja “resetuj piaskownicę” nie pomaga, dodanie Play Online do zapory oraz zaufanych plików też nie.

To już tylko kwestia formalna, bo jeśli mój znajomy (właściciel lapka) nie będzie się upierał, to nie wrócę do Play Online - połączenie bezpośrednio przez system póki co jest wygodniejsze.

Ostatnia już chyba sprawa - dlaczego nie ma połączenia przez modem USB w “Strefach sieciowych” zapory? Np. Kaspersky dodaje takie połączenie do listy sieci.

Z tego co pamiętam z logów przed ich usunięciem Play Online został przy pierwszym uruchomieniu dodany do piaskownicy, a jak go teraz z niej wywalić? Opcja "resetuj piaskownicę" nie pomaga, dodanie Play Online do zapory oraz zaufanych plików też nie.

Ustawienia zaawansowane->Ustawienia bezpieczeństwa->Ocena plików-> Nierozpoznane pliki
Tam to powinno być. Byłoby miło, gdybyś mógł mi podesłac te nierozpoznane pliki od Play, zgłosiłbym je do bazy zaufanych plików.

Nie wiem, ale przypuszczam, że powodem jest to, że nie jest to sieć tylko dostęp do sieci (globalnej).