blokuje program należący do HP. Podłączenie do sieci

Aplikacja: C:\Program Files\Hewllet-Packard\IAM\Bin\asghost.exe; działanie: dostęp do pamięci; Element docelowy: C:\Program Files\Comodo\Comodo Internet Security\cpf.exe

Blokuje to Defense+
co to oznacza? Mam laptop HP nx7300 Vista Basic. Wydawało mi się, że nie powinien blokować tego programu. Chciałem to jakoś wyłączyć, ale nie potrafię. Czytałem instrukcję obsługi znalezioną w necie.
Dzięki za odpowiedź.

[attachment deleted by admin]

Defense+ automatycznie blokuje dostęp do swoich procesów (cfp.exe i cmdagent.exe) jakimkolwiek innym procesom (jak chcesz to obczaj sekcję My Protected Files w zakładce Defense+). To co widzisz nie jest niczym niezwykłym, nie masz się więc niczym martwić :).

Pozdrawiam

dzięki za odpowiedź. Poznaję Comodo i wiele jest dla mnie jeszcze niewiadomych.
Nie wiem jak prawidłowo powinienem ustawić dostęp do sieci. Gdy się podłączam do sieci to wyskakuje mi okienko i zastanawiam się który kwadracik zaznaczyć? Może mi ktoś wytłumaczyć jak to najlepiej konfigurować? Korzystam z laptopa i czasem podpinam się do różnych HotSpotów, i za każdym razem, jak łączy się z nową siecią, to takie mam info.

laczenie z siecia ok. ale chyba rozumiesz ryzyko udostepniania innym kompom wlasnego w danej sieci ? chcesz miec ‘zabawe’ po ew. dostaniu sie kogos na swoj komp, pewnie ze zaznacz opcje ‘chce byc dostepny dla innych’

jak mam rozumieć “zaufaj innym komputerom w tej sieci”? Jakie komputery miały by dostęp? Sieć to ta z określonym IP? Nie kumam. Może ktoś mi wytłumaczyć łopatologicznie? Kiedy używa się zaznaczenia w pierwszym kwadraciku? Zawsze ma zostawiać oba puste? Skomplikowany ten Comodo. Wkurza mnie, ciągle się o coś pyta, a ja nie wiem co zrobić? Co blokować, a co nie? Jak go nie zrozumiem, to go odinstaluję. Może ktoś mi objaśnić, jak to wszystko poustawiać?

Jeśli nie zamierzasz nikomu niczego udostępniać to nie zaznaczaj niczego.

A co do poziomu skomplikowania programu: jeśli jesteś pewien, że na Twoim kompie nie ma wirusów itp to ustaw Defense+ na Tryb czystego PC, w którym to wszelkie akcje plików już obecnych na dysku będą zezwalane i nie otrzymasz żadnych popupów. Jednak CIS będzie się pytał co zrobić jeśli wykryje jakiś nowy plik wykonywalny np podczas instalacji czegoś co dopiero pobrałeś z neta. Firewall daj na Tryb bezpieczny.

Możesz też spróbować bety 4ej wersji CISa, jest o wiele spokojniejsza.

Pozdrawiam

Silent Assassin, dzięki, ustawiłem tak jak mi zalecasz. Parę dni temu skanowałem kompa i nie znalazł żadnych wirusów, więc myślę, że jest czysty. A powiedz mi jeszcze, czy te ustawienia są dobre do programów P2P (Ares, uTorrent), oraz czasem też gram w grę online i do tego używam Hamachi, bo jestem za Natem. Mam włączoną też zaporę Windows, mogą być włączone obie? Nie mam żadnych komunikatów, że się gryzą. Mam Vista Basic
Dzięki za pomoc.

jesli masz hamachi, upewnij sie, ze nie mas problemu z polaczeniami z ludzmi w sieciach. zwlaszcza teraz, kiedy 2 jest o kant globusa rozbic.

co do zapory windosowskiej. nie wiem, czy comodo wykrywa w jakim trybie jest ta ustawiona. a na moj rozum, to mozesz sobie darowac jedna (systemowa) i oprzec sie na drugiej, ktora jest skuteczniejsza.

co do programow do sieci bittorrent, to jesli zaden z nich nie zwraca Ci bledu, ze masz problem z pobieraniem (mozesz przeprowadzic testy portow) to takze nie masz o co sie bac

szametu, dzięki. Tak mam ustawione reguły, dobrze? A jeśli chciałbym użyć proxy, to należy coś zmieniać?

icmp tp ping :wink:

w trakiej sytuacji, jesli bedzie to poprzez hamachi, nikt nie bedzie mogl Ci pingowac :wink:

możesz napisać po ludzku :wink: o co chodzi z tym pingiem? Coś powinienem zmienić? Jeśli tak, to co?

co to ping, odpowie google/wiki

a w hamachi, jak jestes z kims w sieci, aby pograc czesto/gesto potrzebny jest dzialajacy ping. czyli odpowiedz od osoby, z ktora chcesz grac. odpowiedz, ktora powie, jaki jest stan polaczenia. czy beda lagi etc. i czy w ogogle sa pingi. bo jesli ich nei ma, mozliwosc pogrania drastycznie spada.

dlatego tez usluge icmp nalezy ustawic jako zaufana i zawsze przepuszczac. ale nie wiem, gdzie dokladnie, z racji nieuzywania firewalli