Błędy Comodo IS (Win7 x64)

Od opewnego czasu nie działa u mnie prawidłowo firewall (Windows 7 x64). Brak komunikatów zapory oraz monitorowania wszystkich aplikacji łączących się z internetem. W panelu głównym nie wyświetla się informacja o połączeniach programów, a jeśli już, to tylko “System”. Szczegóły można znaleźć jedynie w połączeniach sieciowych KillSwicha. Utworzenie reguły dla programu którego nie widzi firewall (nie ma go na liście) nic nie daje (nie działa). Brakuje także animacji ruchu sieciowego. Komunikaty zapory są włączone, podobnie jak utworzenie reguł dla bezpiecznych aplikacji i animacja ruchu sieciowego.
Reinstalacja nic nie daje. Zdarza się również, że nie działa HIPS, a nawet auto-sandbox, gdy się go włączy po wcześniejszym używaniu HIPS’a.
Proszę o zgłoszenie błędu!

PS.
W wersji beta 9 i 10 również jest tak samo.

Po reinstalacji systemu firewall działa prawidłowo, ale nadal są problemy z HIPS. Gdy się przełącza z HIPS na auto-sandbox, przestaje działać także automatyczna piaskownica.

Być może pomoże sczyszczenie list (w ustawieniach CIS):
HIPS >> Reguły HIPS
Zapora sieciowa >> Reguły aplikacji
Antywirus >> Wykluczenia

Ale - uwaga - najpierw jednak upewnić się, że w Zaporze i w HIPS jest ustawiony Tryb Bezpieczny (ewentualnie Własne Reguły), oraz też to, że wszędzie jest pokazywanie ostrzeżeń włączone, dzięki czemu wszystkie ostrzeżenia powinny wrócić. CIS będzie znowu wykrywał podejrzane programy, w związku z czym trzeba samemu albo za każdym razem decydować Blokuj/Zezwól, albo ustawić na stałe reguły typu Zaufana lub Blokowana aplikacja - w tym panelu z ostrzeżeniem, który wyskakuje.
Inna sprawa, że odinstalowanie CIS chyba powinno te listy też wyczyścić, ale właśnie może one się zachowują gdzieś tam w tych folderach c:\Users.…

Okazuje się, że niewłaściwe działanie zapory, HIPS’a i auto-sandboxa, było spowodowane błędami, prawdopodobnie po użyciu programów do optymalizacji oraz czyszczenia systemu. Po reinstalacji Windowsa wszystko działa prawidłowo.

Też tak raz miałem. Ale to dawno temu, w wersji 5.xx

Mam identyczny problem na świeżo postawionym systemie.
Ustawiam tryb zapory na własne reguły - wyłapuje tylko niektóre aplikacje, całkowity brak animacji ruchu sieciowego.

Jakieś subgestie poza reinstalacją systemu?

A po zaznaczeniu opcji w ustawieniach zapory “Pokazuj ostrzeżenia dla” i tu w zależności od preferencji już sobie wybierzesz z listy.

Potwierdzam, że niestety od wersji 8, Comodo Internet Security może w określonych warunkach działać nie w pełni prawidłowo.
Można jednak używać nadal wersji 7 na starszych systemach Windows lub bez HIPS’a, tylko z automatyczną piaskownicę. Jest mniej awaryjna, szczególnie, gdy nie przełączamy często ustawień pomiędzy auto-sandboxem i HIPS’em i nie stosujemy wersji beta oraz Cloud Antivirusa.

Najbezpieczniej to chyba jednak zainstalować Linuxa :slight_smile:

Możesz rozwinąć?

Co tu rozwijać? Przecież napisałem powyżej, co nie działa.

Raczej nie oczekiwałbym od darmowej aplikacji działania na poziomie aplikacji komercyjnych, jak chociażby Kaspersky…

Comodo IS jeśli w danym systemie działa prawidłowo, to przewyższa o klasę swoją skutecznością nie tylko Kaspra ale wszystkie płatne pakiety zabezpieczające. Oczywiście jest jeszcze kwestia właściwej jego konfiguracji i stosowania: https://forums.comodo.com/polski-polish/stosowanie-comodo-internet-securitycomodo-firewalla-t60227.0.html

Błędy z którymi się zetknąłem na Win7 x64 (chodzi głównie o HIPS) dotyczą także płatnej wersji Comodo.