Aktualizacja oprogramowania interfejs użytkownika a powrót do starego wyglądu

Każdy zauważył ze nowy interfejs programu comodo jest beznadziejny kolorowy, niczego nie można się doszukać . Po co wprowadzać coś na sile do wersji 5.xx było wszystko ok.
Do avatara dodano skróty do fb pytam się po co ? by jeszcze więcej informacji o sobie udostępniać?

Czy przy instalacji programu mam możliwość wyboru odfajkowania opcji , czy chce udostępniać swoje dane w tym ip. adres email itd. dla celów poprawy funkcjonalności programu.
Pytam ponieważ zadaniem comodo powinna być ochrona prywatności a nie przechowywanie tak ważnych danych jakim są logi.
Powyższy przyklejony wątek nie wyjaśnia czy ta ta funkcja została wprowadzona czy tez nie.
Może warto czytać co inni sądzą na ten temat ? a komentarze wręcz przerażają

Zdania o interfejsie są podzielone, generalnie mi odpowiada np. to, że ustawienia całego programu są w jednym oknie - nie trzeba skakać po modułach programu, gdzie wszystkie ustawienia była bardzo rozdrobnione - ba - często podzielone jeszcze na “proste” i “zaawansowane”.

Do avatara dodano skróty do fb pytam się po co ? by jeszcze więcej informacji o sobie udostępniać?

Generalnie to tak ;), Internet, kontakt z klientem i promocja produktów portalami społecznościowymi teraz stoi :wink: Można sobie to wyłączyć w menu programu w trayu.

Czy przy instalacji programu mam możliwość wyboru odfajkowania opcji , czy chce udostępniać swoje dane w tym ip. adres email itd. dla celów poprawy funkcjonalności programu. Pytam ponieważ zadaniem comodo powinna być ochrona prywatności a nie przechowywanie tak ważnych danych jakim są logi.

Oczywiście. Dane te są anonimowe i mają charakter ogólnych statystyk, a nie tego co dany użytkownik zrobił z CIS.

Może warto czytać co inni sądzą na ten temat ? a komentarze wręcz przerażają

Tymi komentarzami radzę się nie sugerować, administracja portalu już kilka razy musiała korygować oceny programów, bo był zaniżane/zawyżane przez multikonta prawdopodobnie przedstawicieli handlowych rozwiązań płatnych (przez jedną noc Kaspersky potrafił polecieć na szczyt rankingu, a Avast i Comodo na sam dół). Komentarze - szczególnie osób niezalogowanych są pewnie podobnej natury.