Author Topic: Stosowanie Comodo Internet Security/Comodo Firewalla  (Read 150674 times)

Offline zadra

• Comodo's Hero
Re: Konfiguracja Comodo Internet Security.
« Reply #45 on: December 24, 2012, 06:27:19 AM »
Można zacząć uaktualniać instrukcję. :)
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" - Sokrates

Offline morten

• Newbie
  • *
Harmonogram skanowania
« Reply #46 on: February 04, 2013, 07:42:13 AM »
Co należy wpisać w okienku ROZPOCZĘTO aby codzienne skanowanie zaczynało się np o godzinie 12 w południe? Wpisałem 12.00 i nic... Nie włącza się... Ogólnie to wersja 6 jest beznadziejna jeśli chodzi o interfejs. Poprzednia była jasna i przejrzysta a w tej dokopać się do ustawień harmonogramu to szok..
Proszę o podpowiedź odnośnie harmonogramu...
Pozdrawiam.

Offline omkar

• Comodo's Hero
« Reply #47 on: September 25, 2013, 03:57:54 AM »
Można zacząć uaktualniać instrukcję. :)

Witam po dłuższej nieobecności. Uaktualniłem i dodałem parę słów od siebie :)

Co należy wpisać w okienku ROZPOCZĘTO aby codzienne skanowanie zaczynało się np o godzinie 12 w południe? Wpisałem 12.00 i nic... Nie włącza się... Ogólnie to wersja 6 jest beznadziejna jeśli chodzi o interfejs. Poprzednia była jasna i przejrzysta a w tej dokopać się do ustawień harmonogramu to szok..
Proszę o podpowiedź odnośnie harmonogramu...
Pozdrawiam.

Uważam, że nie ma sensu wykonywać codziennego, pełnego skanowania, tylko od czasu do czasu.
« Last Edit: February 06, 2014, 05:48:26 PM by omkar »

Offline morphiusz

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • Suspicious file?

Offline omkar

• Comodo's Hero
« Reply #49 on: March 21, 2014, 03:53:56 AM »
Zmieniło się Morphiuszu tłumaczenie poziomów ochrony w automatycznej piaskownicy (choć osobiście byłem bardziej za pozostawieniem Auto-piaskownicy z wcześniejszymi poziomami) i mógłbyś nanieść zmiany w swoich konfiguracjach :)

Temat zaktualizowałem.
« Last Edit: March 25, 2014, 01:41:31 PM by omkar »

Offline kpx70

• Newbie
  • *
« Reply #50 on: March 29, 2014, 03:29:34 PM »
Witam, chciałem spytać czy istnieje może taki opis/poradnik wszystkich ustawień w pdfie do aktualnej wersji 6.x,
tak jak to kiedyś bywało, ostatnio do 5.8 chyba był?

Pozdrawiam K.

Offline omkar

• Comodo's Hero
« Reply #51 on: March 31, 2014, 05:17:53 PM »
Tej strony już nie ma, ale możesz ewentualnie skorzystać z tych opisów:

http://forum.komputerswiat.pl/topic/52420-konfiguracja-comodo-firewall/
http://www.youtube.com/watch?v=yjBCKio-NTo
« Last Edit: August 08, 2014, 03:12:21 AM by omkar »

Offline kpx70

• Newbie
  • *
« Reply #52 on: April 01, 2014, 09:55:20 AM »
Dzięki wielkie, w sumie to oryginalny help jest też dobrze opisany tyle że zapomniałem o nim,
dopiero później mnie olśniło :)
http://help.comodo.com/topic-72-1-451-4754-Security-Settings.html

Offline HanKrum

• Newbie
  • *
-
« Reply #53 on: November 15, 2014, 11:27:57 AM »
-
« Last Edit: November 16, 2014, 11:30:00 AM by HanKrum »

Offline omkar

• Comodo's Hero
« Last Edit: December 07, 2014, 05:24:27 PM by omkar »

Offline Com4

• Comodo Family Member
Re: Konfiguracja Comodo Internet Security/Comodo Firewalla 7
« Reply #55 on: December 11, 2014, 05:20:44 AM »
Z tego względu, że nie można ustawić Comodo Internet Security 8 tak, żeby zapewniał ochronę na najwyższym poziomie, (...) to jednak nie można naprawić działania HIPS.  Jest mało skuteczny w ochronie w czasie rzeczywistym i w ogóle nie przechodzi Comodo Leak Testu (210 w Win7 x64). Co ciekawe można zaliczyć 340, jeżeli utworzy się w HIPS regułę dla "clt.exe" jako "izolowany".

Użytkownikom stosującym HIPS radzę powrócić do wersji 7: www.filehorse.com/download-comodo-64/

Po takich wypowiedziach, można by powiedzieć: Panowie, gaście światło! Zamknąć polską część forum Comodo, by oszczędzić nam wstydu na świecie.

Używam Comodo, co najmniej od wersji 3. Czasami były jakieś niedokładności, coś wprowadzili za wcześnie, bez testów, potem na szybko poprawiając i aktualizując. Przy częstych ulepszeniach, zmianach, niestety tak bywa. W komercyjnych programach, z reguły wprowadzających nową wersję najczęściej raz do roku, przez cały ten okres testują program, stąd mniej wpadek, ale też bywają.

Bardzo rzadko tu zaglądam, więc gdy przeczytałem opinię omkar, że w domyśle popsuli (bo nie da się naprawić!) HIPS  :o, że jest mało skuteczny i nie przechodzi leake testu...  to zaskoczenie, pytanie, czy faktycznie, czy to bajki... Sprawdziłem.

Oczywiście HIPS nie zaliczy testu, gdy pozwolimy clt.exe na swobodne działanie. Ale tak było zawsze! Dziwne, że kolega omkar, aktywnie udzielający się w poradach o ochronie, nie wie tak podstawowej sprawy. :o

Piszesz, by wrócić do wersji 7, bo lepsza... Czy robiłeś leak test w 7 zezwalając na swobodne działanie clt.exe i tam HIPS zaliczał 310/310? Nie ma takich cudów i nigdy nie było, również we wcześniejszych wersjach. Więc proszę bez bajek, o lepszości wersji 7  nad "popsutą" 8.

Żeby na 100% leak test zliczył HIPS, trzeba po pierwszym komunikacie, podać mu komendę "blokowania", teraz nazywaną "izolowaniem". W innych przypadkach po zgodzie na działanie, co zrozumiałem, clt.exe będzie działać. 

Informacja, co do moich ustawień: nie bawię się w piaskownice, HIPS mam ustawiony w Tryb Bezpieczny, z informacją i ostrzeżeniem o każdym procesie na komputerze, autozgoda na działanie jest tylko dla Zaufanych aplikacji, dla innych sam ustalam reguły. W Firewallu, nie mam zgody nawet dla zaufanych, tu wszystko musi mieć moje zezwolenie i regułę własną.

omkar proszę podaj nam program(y) ochrony, w którym(ych) po zezwoleniu na działanie, aplikacja sama rozpozna clt.exe jako zagrożenie i leak test wypadnie na 310/310, czyli 100% skutecznie. Dodam, że nie jestem jakimś fanatykiem Comodo, ot z dobrego doświadczenia z nim, używam go od lat, więc jestem otwarty na nowe, lepsze propozycje.  :)

[attachment deleted by admin]

Offline omkar

• Comodo's Hero
« Reply #56 on: December 12, 2014, 03:35:28 AM »
Com4

Odnoszę wrażenie jakbyś w ogóle nie wiedział o czym piszę.
Również używam Comodo (z przerwami) od czasu, gdy był to tylko firewall z HIPS. Sprawdzałem  wielokrotnie skuteczność HIPS, zapory i sandboxa na wirusach i testach (nigdy nie było problemu z zaliczeniem 340 w CLT). To co się stało w ósemce trudno jest zaakceptować i zrozumieć. Jest nowa ekipa programistów, która na siłę próbuje z Comodo zrobić aplikację zabezpieczającą dla przeciętnego użytkownika, wpychając nieszczelnego auto-sandboxa, psując HIPS i nie dopracowując firewalla. Bardzo ceniłem sobie CIS, uważając go za bezsprzecznie najlepszy pakiet dla zaawansowanych userów, ale wersja 8 to porażka.

Offline Com4

• Comodo Family Member
« Reply #57 on: December 12, 2014, 05:55:37 AM »

Odnoszę wrażenie jakbyś w ogóle nie wiedział o czym piszę.

Mamy odpowiedź na poziomie przedszkola. Jasio od dawna chwalił się, że zna alfabet... a co do czego, okazało się, że nie umie pokazać takiej lub innej literki. Więc Jasio w krzyk: Ja nie umie? To wy nie umiecie...

Również używam Comodo (z przerwami) od czasu, gdy był to tylko firewall z HIPS. Sprawdzałem  wielokrotnie skuteczność HIPS, zapory i sandboxa na wirusach i testach (nigdy nie było problemu z zaliczeniem 340 w CLT).

Paczkami wirusów bawi dziesiątki osób w sieci, sprawdzając antywirus i HIPS. Nikt tym nie podnieca się, bo od zawsze Comodo jest w czołówce testowanych programów, w wersji osiem też nie będzie inaczej. Czy w teście zajmie siódme, czy drugie, czy piąte miejsce, dla świadomego użytkownika nie ma to znaczenia, bo kolejna, częsta aktualizacja sygnatur, jak zawsze załatwia sprawę.

Jesteś niewiarygodny, pisząc, że testowałeś szczelność systemu clt.exe. Czemu? Bo pokazałeś wyżej, że nawet nie wiesz, na jakiej zasadzie się to robi... Zaskoczeniem dla Ciebie było, że trzeba zablokować proces...  :o  Piszesz bajki, że we wcześniejszych wersjach było 340... Jakim cudem, jak nie blokowałeś procesu? Tak się skład, że w ósemce, nic pod tym względem nie zmieniło się.

To co się stało w ósemce trudno jest zaakceptować i zrozumieć. Jest nowa ekipa programistów, która na siłę próbuje z Comodo zrobić aplikację zabezpieczającą dla przeciętnego użytkownika, wpychając nieszczelnego auto-sandboxa, psując HIPS i nie dopracowując firewalla. Bardzo ceniłem sobie CIS, uważając go za bezsprzecznie najlepszy pakiet dla zaawansowanych userów, ale wersja 8 to porażka.

Niestety muszę to napisać, brniesz w androny... Takie wywody, z zerowym poparciem testami, z wątpliwą wiedzą, ocenianie programistów  :o, przy których jesteś laikiem, mają wartość śmieciową. Nie wnikam, czy tylko bezmyślnie coś powtarzasz, czy to Twoje urojenia...

Oczywiście, jak zawsze ludzie, którzy mają wiedzę, doskonale skonfigurują Comodo, by programem był nie do przejścia dla intruzów. Ale nawet dla laików, opcje podstawowe, dostępne w panelu programu, w zupełności wystarczą do zabezpieczenia komputera i serfowania w sieci. Tak korzysta z Comodo tysiące ludzie na świecie.

Comodo ma problem tego typu, że w przeciwieństwie do komercyjnych aplikacji, nie ma fachowych osób do obsługi swojego forum, udzielających informacji i porad. Wówczas zainteresowani otrzymywaliby rzetelną wiedzę i odpowiedzi. Przy amatorskim wolontariacie, mamy cykliczny zlew przeróżnych teorii, wymyślanych przez nawiedzonych lub domorosłych "ekspertów", które nijak się mają do rzeczywistości.

Offline omkar

• Comodo's Hero
« Reply #58 on: December 12, 2014, 04:38:24 PM »
Mowa trawa.

Offline Zbc

• Product Translator
  • Malware Research Group
  • Comodo's Hero
« Reply #59 on: December 12, 2014, 05:06:55 PM »
[at]Com4
Jasiu...poczytać o kulturze osobistej to porozmawiać, inteligencie wszechwiedzący.

[at]omkar
Nie przejmuj się.
---

EOT
« Last Edit: December 12, 2014, 05:09:26 PM by Zbc »

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek