Author Topic: Przerywanie skanowania systemu i blokowanie uruchamiania wirtualnego pulpitu  (Read 2119 times)

Offline Piotrek

• Newbie
  • *
Witam. Mój system to Win 7 64 bit. Moja wersja Comodo to 8.0.0.4344
Postanowiłem wreszcie napisać o poradę lub zgłosić fakty jako nieprawidłowość.
Zaobserwowałem jakiś czas temu że Comodo blokuje mi uruchamianie wirtualnego pulpitu. Zjawisko wygląda tak jakby proces uruchamiania zawieszał się w trakcie. Na ekranie widać próbę uruchomienia i trwa ona w nieskończoność (ulega zawieszeniu). Aby otworzyć wirtualny pulpit jestem zmuszony wejść do menadżera zadań Windows i zamknąć pojawiające się tam dwa procesy virtkiosk.exe. Następnie resetuję piaskownicę i dopiero po tych czynnościach przy ponownej próbie otwarcia, wirtualny pulpit otwiera się.
Wydaje mi się, że niemożność uruchomienia składnika CIS jakim jest wirtualny pulpit, świadczy o nieprawidłowym funkcjonowaniu aplikacji.
Druga sprawa zaobserwowana przeze mnie na dniach to niezrozumiałe przerywanie pełnego skanowania systemu. W dzienniku zdarzeń w zakładce zadania, pojawia się wówczas informacja 0x80004004 (operacja przerwana). To jest chyba kolejna nieprawidłowość.

Offline kpx70

• Newbie
  • *
Odnośnie drugiej sprawy to też miałem ten problem, wspomiałem o tym tutaj:
https://forums.comodo.com/polski-polish/comodo-przerywa-skanowanie-t108564.0.html;msg789140#msg789140
ale nikt nie miał konkretnego pomysłu co do przyczyny.

Całkowite odinstalowanie i zainstalowanie nowej wersji pomogło i udało się wykonać pełne skanowanie bez przerwania, ale jak się później okazało było to lekarstwo tylko na jakiś czas, po pewnym czasie problem powrócił, wyszło nowe uaktualnienie, zaktualizowałem do obecnej wersji: 8.1.0.4426 jednak dalej pełne skanowanie zostaje w pewnej w chwili przerwane, komunikat w dzienniku jak u Ciebie: 0x80004004 (Operacja przerwana.)

Już sam nie wiem, może to jakaś zmyślna "paskuda" kontroluje CIS i robi wszystko żeby jej nie wykrył, nie wiem czemu tak się dzieje, ale jak widać jest nas już dwóch a mój system to Xp więc pewne różnice są a problem ten sam.

Pozdrawiam

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek