Author Topic: CIS blokuje w windows 10 prawidłowe skalowanie przy monitorach wyższej rozdz.  (Read 2406 times)

Offline rejestr29

• Newbie
  • *
opis problemu:
- mam laptopa z monitorem fullHD
- przy takim zagęszczeniu pikseli ciężko jest pracować przy skalowaniu 100%. System sam podpowiada 125%
- po zainstalowaniu windows 10 oraz Comodo CIS w niektórych aplikacjach czcionki zrobiły się rozmyte
- w niektórych przypadkach pomagało wejście we właściwości aplikacji/zgodność i zaznaczenie opcji "wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości"
- w licznych przypadkach jednak czcionki dalej pozostawały rozmyte (np. SPOTIFY, dysk google)
- po odinstalowaniu CIS nagle problem zniknął - wszędzie czcionki zrobiły się ostre.

Proszę o wskazanie, którą opcję w Comodo należy wyłączyć/załączyć aby obejść powyższy problem

Offline lukaszuu

• Newbie
  • *
no to kiszka, też nie lubie brzydkiego nieostrego ekranu, dlatego spróbuj może tak -
przejrzyj następujące listy w ustawieniach CIS:
HIPS >> Reguły HIPS,
Zapora sieciowa >> Reguły aplikacji,
Antywirus >> Wykluczenia i Kwarantanna.
I tu zaczynają się schody - zwykle najlepiej w ustawieniach Zapory i HIPS włączyć Tryb Bezpieczny (ewentualnie Tryb Własnych Reguł) i wszędzie w Ustawieniach CIS włączyć pokazywanie wszystkich ostrzeżeń. Następnie można spróbować znaleźć w tych 4 ww. listach programy systemowe odpowiedzialne za rozdzielczość i je tam odblokować, albo nawet w ogóle całkiem te listy wyczyścić, dzięki czemu może się uda wyłuskać to co sprawia problemy z ostrością, doprowadzając jednocześnie do sytuacji, że wszystkie inne zabezpieczenia będą aktywne. (Wyczyszczone listy reguł będzie można sukcesywnie odtwarzać, gdy CIS będzie wyświetlał kolejne ostrzeżenia).
Warto też sprawdzić co będzie po całkowitym WYŁĄCZENIU (nie po odinstalowaniu) CIS w polu ikon systemowych.

Offline lukaszuu

• Newbie
  • *
A właśnie se przypomniałem - raczej nie trzeba nic szukać po żadnych tam kwarantannach, tylko trzeba -

WYŁĄCZYĆ OPCJĘ ''AUTOMATYCZNA PIASKOWNICA''.

To na 80-90% będzie to. Automatyczna piaskownica powoduje, że wszystkie programy są uruchamiane w jakimś tam oddzielnym wirtualnym dysku, więc ich działanie zwykle jest sknocone.
W ogóle aby wszystkie opcje były w miarę dobrze, To najlepiej zaraz po zainstalowaniu CIS:
1. Włączyć Widok Zaawansowany (prawo-klik na ikonę systemową CIS) i właśnie tam odhaczyć tą Automatyczną Piaskownicę.
2. Wyłączyć opcję Widżet >> Pokaż, bo denerwuje (chyba że ktoś chce to niech sobie ma).
3. Zapora i HIPS na Tryb Bezpieczny (zresztą tak jest chyba domyślnie).
4. W Ustawieniach Zapory i HIPS wyłączyć opcję Nie Wyświetlaj Ostrzeżeń. Ostrzeżenia powinny być pokazywane, aby mieć kontrolę nad niepewnymi programami i zdecydować o ich losie; a w przypadku włączonej opcji Nie Wyświetlaj Ostrzeżeń, lepiej tam przy tym ustawić ''Blokuj Wszystkie Żądania'', ale wtedy czasem jakiś program może właśnie nie działać. Reszta fabrycznych opcji CIS - bez zmian.

Jeśli chodzi o wcześniejszą kwestię czyszczenia list, to można je wszystkie sczyścić, ale z wyjątkiem Kwarantanny. Wyczyszczenie czegoś z Kwarantanny oznacza skasowanie tego pliku co trafił do kwarantanny. Skoro tam trafił to widocznie był jakiś straszny wirus, ale właśnie nie zawsze - czasem coś tam trafia przez nadgorliwość antywirusa, np. wirusy typu "Żart" (zwykle śmieszne animacje pulpitu) tam trafiają, a przecież ich posiadanie i używanie raczej niczym nie grozi.
« Last Edit: March 08, 2016, 05:11:29 PM by lukaszuu »

Offline Scarlette

• Newbie
  • *
Witam. Używam CIS od kilku lat i nigdy nie miałam z nim problemów, jednak po przejściu na windows 10 uniemożliwia mi od zamknięcie systemu. Laptop nie wyłącza się. System przeinstalowany, przetestowane różne sterowniki, programy te same które były na windows 8.1 gdzie nie było żadnych problemów z CIS. Jeśli wyłączę Comodo przed wyłączeniem komputera wszystko działa poprawnie, jeśli nie wyłączę CIS monitor gaśnie, ale laptop nie wyłącza sie i muszę wyłączyć go przez przytrzymanie przycisku zasilania.
Proszę o poradę, bo problem jest denerwujacy, a nie chciałabym rezygnować z Comodo.

Offline lukaszuu

• Newbie
  • *
Witam. Nie mam jeszcze Windows10 więc nie wiem czemu to tak miałoby się zachowywać, ale samo przejście na Windows10 chyba całkiem dobrze to tłumaczy. Oprócz tego co ja tu ostatnio wypisywałem, to może jeszcze bardziej optymalne ustawienia zostały już dawno temu opisane na tym forum przez morphiusz'a, tutaj:
https://forums.comodo.com/polski-polish/optymalna-konfiguracja-comodo-internet-security-t100736.0.html
Myślę, że najlepiej zacząć od tych w dziale ''dla przeciętnego użytkownika'' albo ''dla dziadka'', a w dziale ''dla doświadczonych'' jest mowa o tym że HIPS dubluje się z automatyczną piaskownicą, ale ja mam ten HIPS w trybie bezpiecznym razem z tą piaskownicą (w najnowszym CIS) i nic tam się nie dzieje, chyba jest wszystko ok.
Sprawdź też ustawienia antywirusa: antywirus >> skanowanie >> szybkie skanowanie (pełne też) >> edytuj >> harmonogram i zaznacz tam ''nie dodawaj zadania'' (zwłaszcza jeśli jest ustawione na ''codziennie''). Jak nie pomoże, to ewentualnie wypróbuj wyłączenie Viruscope i/lub tej piaskownicy właśnie (HIPS też) - widocznie w tym Windows10 CIS podczas wyłączania kompa blokuje jakiś proces związany z tym wyłączaniem.

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek