Author Topic: Commodo Internet Security 3.x verzió - tűzfal-vírusirtó&viselkedés analízis  (Read 80153 times)

Offline buhera

• Newbie
  • *
Re: Commodo Firewall Pro 3.x verzió
« Reply #45 on: February 11, 2009, 03:00:16 PM »
Csatlakozom! Már több, mint egy éve várjuk a fordítást.  :THNK
Windows 10 Pro 64-bit Hungarian, CIS 10 (Proactive Security, Offline Installer), MBAM Free, Vivaldi browser

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #46 on: February 12, 2009, 12:17:14 PM »
Arkangyalt a Chip online*on láttam pár hete megnyilvánulni..
Pár nap azt itt a 3.8-as RC1-es azután meg talán talán talán lehet már meglesz az a fránya nyelvi fordító eszköz is....
ÉN még bizakodó vagyok ugyanis Nekem  minden jól mükszik alapon is  ha meg  állígatni akarok akkor meg szotárazgatok..habár a Tüzfal alap beállításokkal is jó ahogy van...
most a 458-as Bétát használom és lekopogom semmi gond.. :comodo110:

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #47 on: February 12, 2009, 04:45:09 PM »
Megszületett a kis 3.8-as, nevezzük eztán Comodo-nak...de jó lenne már Komodó-nak hívni...
Árki retteg, Chip online, na hiszen...a gyáva  (CWY)
हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

W10 Pro

Offline trb

• Newbie
  • *
« Reply #48 on: February 17, 2009, 08:07:15 AM »
Sziasztok,

nekem a 3.5-ös van, de nem frissít a 3.8-asra. Újra le kell töltenem?

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #49 on: February 17, 2009, 11:48:18 AM »
Sziasztok,

nekem a 3.5-ös van, de nem frissít a 3.8-asra. Újra le kell töltenem?

Ha az automatikus frissítés nálad nem működik, akkor le kell töltened a 3.8-ast, majd uninstall 3.5, végül install 3.8, örül...  (:WIN)
हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

W10 Pro

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #50 on: February 17, 2009, 05:10:36 PM »
Na végre !!!! felpakoltam ma a 3.8-as víruskergetőt..Az elsö ami meglepett, hogy a telepítésnél a malware keresés SOKKAL gyorsabban lezajlott mint a régebbi verzióknál...145.000 fájlt nézett át 20 perc alatt..Míg a 3.5-nél ez az idö több mint 40 percet is igénybe vett....A threatNow nekem nagyon bejött tényleg segítséget nyujt ha nem biztos valaki abban ha a Defense+ nál mit kéne tennie...A heurisztikája még a Winrarnál bejelzett de betettem a biztonságos progik közé azt azóta nincs azzal sem gond..A memóriahasználat elenyészö..szerintem  jól sikerült ez a verzió..A virusadatbázis egyre nö..Mi kell még ??? mondjuk ha beleintegrálnák a BocClean-t meg végre Tényleg magyar is lenne.... :BNC

de szerintem így is böven használható... (V)

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #51 on: February 18, 2009, 05:29:07 AM »
...mondjuk ha beleintegrálnák a BocClean-t meg végre Tényleg magyar is lenne...

A 3.9-esben már benne lesz a boclean és a cima(online malware analizátor!), elvileg a fordítóeszközön is dolgoznak...az adatbázis márciusban már félóránként fog frissülni, a 4-esben megjelenik az új GUI és a Time Machine nevezetű, virtualizáción alapuló rendszerhelyreállító is... :ilovecomodo:

W10 Pro

Offline wolff

• Newbie
  • *
« Reply #52 on: February 18, 2009, 06:43:43 AM »
Sziasztok!
Eddig a 3.5-öst használtam, ma tettem fel a 3.8-ast. Tök jó, meg vagyok vele elégedve. Csak az a kérdésem, hogy magyarítás mikor lesz hozzá?:-) Most nem nagyon tudom, hogy mit csinál, és állítani sem nagyon tudom.....:-) Illetve szótárral csak....:-) Szóval kellene már hozzá az a magyarítás nagyon!:-)

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #53 on: February 18, 2009, 09:05:43 AM »
Sziasztok!
Eddig a 3.5-öst használtam, ma tettem fel a 3.8-ast. Tök jó, meg vagyok vele elégedve. Csak az a kérdésem, hogy magyarítás mikor lesz hozzá?:-) Most nem nagyon tudom, hogy mit csinál, és állítani sem nagyon tudom.....:-) Illetve szótárral csak....:-) Szóval kellene már hozzá az a magyarítás nagyon!:-)

Elvileg a 3.9-es verzióhoz már készülni fog magyar is, az új fordítóeszköz miatt... :THNK

W10 Pro

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #54 on: February 18, 2009, 11:40:56 AM »
A 3.9-esben már benne lesz a boclean és a cima(online malware analizátor!), elvileg a fordítóeszközön is dolgoznak...az adatbázis márciusban már félóránként fog frissülni, a 4-esben megjelenik az új GUI és a Time Machine nevezetű, virtualizáción alapuló rendszerhelyreállító is... :ilovecomodo:
Én a BoClean-t eddig is használtam a vírusirtó melett..Router mögül netezek igy a tüzfalról semmit nem tudok mondani..
Ha a tüzfalat kéne használnom akkor a magyarosítás nagyon hiányozna...Így nem nagyon, de azért kényelmesebb lenne a magyar nyelv...:-))))
Az adatbázisfrissités üdvözítö, hogy 30 percenként frissülni fog, de én pl a CIMA-t nem  nagyon tudom értékelni..miért ???? azért mert a mostani állapotában szerintem egy kicsit zavaros a dolog..nem beszélve arról, hogy ha a vírusirtó nem ismert fel a virust és feltöltöttem a CIMA-ra akkor az is azt állapította meg hogy nem veszélyes közben meg vírus volt....

tudom, hogy minnél nagyobb biztonságot akarnak, de én jobban örülnék annak ha a WI-FI védelem is ingyenes lenne..:)))))

ennek ellenére nagyon örvendetesek a változások, és megmondom öszintén lassan kidobott pénznek érzem a Kaspersky hosszabításért kifizetett 9.000 ft-ot....

Még egy utolsó észrevétel..ha meglesz a fordítóprogi akkor KI fogja megccinálni a Fordítást ha ARKANGYAL kámfort játszik ?????

:comodo110:

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #55 on: February 18, 2009, 04:33:22 PM »
Én már négy éve használom a comodo tűzfalát, semmi komolyabb gondom nem volt vele, szeretem, mert megbízható, jól konfigurálható, hatékony és nem agyon hájpolt...nekem nem hiányzik a magyar, de tudom, hohy lényegesen többen használnák, ha magyarul is tudna kommunikálni a program...a fordítás baromi régóta csúszik, árki tudna erről sokat mesélni, elvileg mostanra jutottak el odáig, hogy a fordítóprogram is és a CIS is olyan szinten van már, hogy használható.
A CIMA még nem végleges, gyakorlatilag egy kiterjesztett tudású heurisztikus kereső, ha gyanús fájlal találkozol, onlájn ellenőrzik, nagyobb megbízhatósággal, ha ez is kiforrottá válik, mint a tűzfal, hidd el, nagyon hasznos lesz...
A Trustconnect jó dolog, tényleg jó lenne, ha ingyenesen is elérhetővé válna, de érthető a comodo-sok hozzáállása, valamiből meg is kell élni...ráadásul, ha a Boclean és a Diskshield utóda, a Time Machine is bele kerül és jól is fog működni, tényleg a legjobb biztonsági csomag lesz, ami még fizetősen is bőven behozza az árát... :Beer  (V)

W10 Pro

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #56 on: February 19, 2009, 09:42:27 AM »
A Tanusítványokból símán megélnek, gondolom ezért is kezdtek Neki az ingyenes tüzfalnak, és antivirusnak ..
Én még a Comodo antivirus 1.0-val kezdtem és irgarmatlanul sok vírust kaptam be mellette....ÉN nagyon régóta router mögül netezek, és lekopogom semmi bajom nem volt eddig..tudom tudom, azért jobb lenne ha még a gépen is lenne egy tüzfal..DE ahogy netezek Böven megteszi a router tüzfala is...Viszont az antivirusukat a 2.0 béta óta folyamatosan használom, és lekopogom semmi gond nem volt..azért biztos ami biztos havonta egyszer egy másik progival is átnézetem a gépet de eddig cookie-kon kivül semmi nem volt....
Viszont most, hogy  már másodjára említetted az új funkciókat  egészen felkeltetetd a kiváncsiságomat.....Igaz még csak most jött ki a 3.8  de már alig várom a 3.9-et az újabb funkciókkal....
meg erös a gyanúm, hogy a 4-es verzió azokkal az ujdonságokkal amiket ecseteltél igazi nagy durranás lehet....

De tudod azt vettem észre más fórumokon pl SG comodo antivirus fórum, hogy nagyon sokan lenézik, és fikázzák a Comodo antivirusát..megkérdeztem Mi a bajuk, és azt szürtem le, hoyg sokan úgy gondolkodnak , hogy ami ingyenes az jó nem is lehet.....

meg valamilyen általam nem ismert okokból görcsösen csak azokhoz a progikhoz ragaszkodnak  aminek megvan a a VB100 mert anélkül nem is lehet jó  a vírusirtó.....

meg azt vettem észre, hogy a marketing is egészen jól beleveri az emberek fejébe, hogy melyik vírusitók lehetnek csak és kizárólag a jók......

mindehol csak nod nod nod nod..már rémálmaim vannak ha egy antivirus topicra benézek..... :comodo110:

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #57 on: February 19, 2009, 10:18:56 AM »
Én is várom az újabb verziókat, meg azt is, hogy a jelenlegi, véglegesnek nevezett 3.8-ast tegyék végre rendbe, mert az adatbázisa még mindig béta állapotban leledzik és viszonylag sok probléma van vele...

Igen, a marketing hatása óriási, az emberek, mint a birkák, a sokat szajkózott programok felé fordulnak és azokat használják, illetve olyan teszteknek hisznek, melyek vagy nem alaposak vagy elfogultak. A VB az előbbi csoportba tartozik...Szerintem a nod nem rossz, hisz tényleg nagyon alacsony az erőforrás igénye és jó a heurisztikája, de nem véd rendesen a spyware-ek ellen, még mindig kicsit hiányos az adatbázisa és nem is tud normálisan takarítani...a Prohardver AV fórumán például nem szeretik, finoman fogalmazva...

A comodo még fejlődik, gyerekcipőben jár a cég a többiekhez képest, mégis látványos fejlődésen megy keresztül. Ha ilyen ütemben javul az AV-juk is, nagyon jó kis alkalmazás válik belőle...  (:KWL) :comodo110:

W10 Pro

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #58 on: February 20, 2009, 04:11:09 AM »
Épp most frissült a  a 471. es verziójúra a 3.9-as virusirtóm.....
Elolvastam  de angolul van és ÉN  enyhén szólva is ugatom az angolt..))
We have just released COMODO Internet Security 3.8.64739.471.

What is new in this release?
=================
FIXED! AV engine crashes while scanning some files
FIXED! Firewall blocks all the traffic in some vista PCs when checksum verification is enabled
FIXED! Some applications consume 100% CPU while CIS is installed
 Ha tudod elmondanád , hogy mit is javítottak ilyen gyorsan ???? Hisz alig pár napja jött csak ki a 3.8-as véglegesnek mondott verzió
Elöre is köszi  Üdv  laci

Offline Phoenix26

• Newbie
  • *
« Reply #59 on: February 20, 2009, 04:57:54 AM »
Üdv

Megpróbálom majd angol nyelven is a Comodo-nak a nálam jelentkező bug-ot jelenteni. Egy hónapja mikor felraktam a 3.8-as bétát simán felment semmi gond. Újraindítás után a fiókomhoz (Egy van a gépen csak az enyém, sem vendég- sem másféle fiók nincsen az XP-n) jelszót kér. Mivel nincs jelszó ezért semmit sem fogad el értelemszerűen. Maradt az újraindítás és lőn nem kért. Gondoltam egyszeri hiba, de nem. Random jelentkezett és hát eléggé idegesített. Így hát vissza a 3.5-re ...
   Most, hogy kijött a végleges vártam, hogy az auto-update felrakja. Ez tegnap meg is történt. A hiba azonban újra jelentkezett. Immár 100%, hogy a Comodo 3.8as okozza. Gondot nem okoz, mert egy újraindítás után általában jelszókérés nélkül beenged, de elég kellemetlen azért ... Ha valaki olvassa és jobban tud angolul mint én, esetleg találkozott valaki innen hasonló hibával, az majd jelezze itt. Thx

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek