Author Topic: Commodo Internet Security 3.x verzió - tűzfal-vírusirtó&viselkedés analízis  (Read 81483 times)

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
Re: Commodo Firewall Pro 3.x verzió
« Reply #30 on: December 27, 2007, 05:29:02 PM »
Nálam továbbra is gubancok a spysweeper-rel. Ha fut a háttérben, akkor brutál lassulások vannak.  ???
हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

W10 Pro

Offline ppetya

• Newbie
  • *
« Reply #31 on: January 03, 2008, 03:08:08 PM »
Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni egy olyan gondban, hogy az spd.exe file-t nem engedi kommunkálni, pedig megbízható alkalmazásnka lett beállítva, ha a firewall-t disabled-re állítom, akkor engedi "beszélgetni" majd ha visszaállítom, train whit safe mode-ra akkor továbbra is aktív marad a program.
Miért van ez?
Köszi
Petya

Offline vudu

• Newbie
  • *
  • bukott arkangyal (Andariel)
« Reply #32 on: April 13, 2008, 05:27:31 AM »
Sziasztok!
Már régóta használom a CFP-t,meg vagyok vele elégedve bár a szabályok beállításaihoz csak halvány lövéseim vannak ezért hagytam hogy mindent úgy csináljon ahogy magának beállította (ezt még lehet hogy megbánom).A jelenlegi verzióm v3.0.22.349 amit szintén nem én raktam fel,magát frissítgeti ha rájön.
Vele együtt az AVAST! AV Pro-t használom regisztrálva, lehet hogy csak neki köszönhetem az erős védelmet de mindegy.
Jelenleg a Firewall és a Defense+ csúszka is középre van állítva (Train with Safe Mode ill. Clean PC Mode),a riasztási szint pedig legalacsonyabbra,hogy kevesebbet molesztáljon.A szabályok beállításaihoz meg hozzá se mertem nyúlni,ahogy esik úgy puffan.
A tűzfallal csak egy problémám van,hogy nem tud emberi nyelven.Hogyan tudnám magyarrá varázsolni?
Mert magától úgy látom sose lesz az,hiába frissít szorgalmasan.Esetleg nincs hozzá addon?
Hajdanán a kis rendszerigény,a magyar nyelv (és az ingyenesség) miatt raktam fel több más tűzfal kipróbálása után.
Ha magyar lenne akkor talán a beállításaiba is bele tudnék egyszer kezdeni végre.
(másik fórumon valami januárt emlegettek,de nem találok sehol semmit)
« Last Edit: April 19, 2008, 05:09:12 PM by vudu »

Offline trb

• Newbie
  • *
« Reply #33 on: April 16, 2008, 03:53:29 AM »
Sziasztok!

Az lenne mindössze a gondom, hogy a 135 és 139-es portok nyitottak a Wigwam.sztaki tűzfalteszt szerint:

135    ! ! !    loc-srv   a port válaszol és NYITVA VAN!
137    O.K.   Netbios-ns    a port nem válaszol (láthatalan)
138    O.K.   Netbios-dgm    a port nem válaszol (láthatalan)
139    ! ! !    Netbios-ssn   a port válaszol és NYITVA VAN!

Hogy lehet ezeket lezárni? Egyáltalán jelent ez problémát?
A 445 is nyitva volt, de kivettem a nyomtatómegosztást, és utána jó lett, de magamtól csak ennyire futotta..
Kösz a választ!
Üdv

Offline Arkangyal

• "There is nothing impossible to him who will try." - Alexander The Great, ancient Greek King of Macedon, 356 BC-323 BC.
  • Global Moderator
  • Comodo's Hero
  • [ Visit Hungary ] www.hungary.hu
    • My blog
« Reply #34 on: April 19, 2008, 11:14:13 AM »
Amíg nem kenitek az angolt, szerintem maradjatok a 2.4-nél. Rodimus: szerintem is, én első nap, ahogy felraktam, igen hagytam a fenébe a beállítgatásokat és nekiláttam megimserni a szavakat és jelentéseket a súgóból, nem könnyű feladat. Az eredmény viszont az, hogy biztonságilag ez tényleg jobb tűzfal és a beállítása már nem okoz nagy nehézséget, de senkinek nem ajánlanám, aki csak 5 percet akar foglalkozni a tűzfal beállításával.

Firewall | Stealth Port Wizard-al szerintem elrejtheted azokat a portokat is.

Az spd.exe mié? Nagyon imserős a neve, de nem ugrik be. A két Policy-nál nézd meg, hogy van-e bejegyzés a fájlhoz, aztán vagy azt módosítsd, vagy töröld és akkor a tűzfal rákérdez.

Nem tudom mikor lesz honosítás, a srácok létrehoztak még külön programozó csoportokat, akik rövidesen újabb termékeket mutatnak be (többek között majd láthatunk egy hármas verziójú vírusirtót is). Egyelőre nem tudok többet írni róla - pedig szeretnék :) -, mert nem mondták, hogy publikálhatom a témát.

A spysweeper alapjáraton sem piskóta - szerintem -, próbáltál már finomítani az Image Execution és Defense+ beállításokon (utóbbinál a Monitor fülön levőknél)?

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #35 on: September 21, 2008, 01:20:02 AM »
Megjelent a Firewall és Antivirus 3.5 -ös verziója.....
Már a Béta 2-es változatot is le lehet tölteni.. CIS  Néven....
ARKI erröl tudsz valamit mikor jön ki a végleges verzió ???? Ez már magyarul is fog tudni ????

Offline Arkangyal

• "There is nothing impossible to him who will try." - Alexander The Great, ancient Greek King of Macedon, 356 BC-323 BC.
  • Global Moderator
  • Comodo's Hero
  • [ Visit Hungary ] www.hungary.hu
    • My blog
« Reply #36 on: September 21, 2008, 11:49:38 AM »
Lesz külön fordító eszköz hozzá, amit elvileg mindenki letölthet magának és kedvére tud vele fordítani. Persze, majd azért amint megjelenik én is nekiesek a fordításnak (kétlem, hog a súgóhoz is külön fordító programot mellékelnének..).

Offline joejunior

• Newbie
  • *
« Reply #37 on: December 03, 2008, 03:06:38 PM »
Sziasztok!

3.5-ös CFP-t (csak a tűzfal, nem CIS) le lehet valahonnan tölteni?

Köszönettel,
Joe

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #38 on: December 03, 2008, 05:20:40 PM »
Hello!

Már nem. A csomag része, telepítéskor választhatod csak a tűzfalat vagy antivírust...
हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

W10 Pro

Offline rodimus

• Comodo Family Member
  • Death of God
« Reply #39 on: December 07, 2008, 10:37:48 AM »
Elég itt a 3.5-ben, ha azokat az alkalmazásokat, amiket én használok Trusted típusba teszem? Mert ha csak simán kérdezek, akkor minden portra, lekérésre rákérdez.

Másik: Mi az az echo request? blokkoltam amúgy.

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #40 on: January 16, 2009, 07:08:33 PM »
Már tesztelhető a béta verzió skaccok!
Mi ez a nagy csönd itt a téma körül? Olyan halottnak tűnik ez a magyar fórum...Pedig a komodói csávók dolgoznak keményen...árki meg eltűnt...  :THNK :comodorocks:

W10 Pro

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #41 on: January 17, 2009, 03:58:14 PM »
Már tesztelgetem is..)) csak az a baj, hogy a real-time scan-nél  ha a heurisztikus védelmet High-ra állítom akkor szinte minden proginál beriaszt   :THNK
Viszont a memóriahasználat elég korrektnek tünik ha a Háttérben  megy a dolog..keresésnél meg 2 megától 60 megáig  megy a memöhasználat..keresésnél a processzorhasználat is a 2 % és a 60% között mozog....
Árki meg tényleg kámforrá változott....
 (CNY)

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #42 on: January 18, 2009, 02:13:50 PM »
A Spysweeper-rel még mindig erőteljesen akad, kereséskor kifagy, még akkor is, ha csak telepítve van de nem aktív...

W10 Pro

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #43 on: January 20, 2009, 11:19:20 AM »
Árki, ha még létezel ebben a tér-idő kontíniumban, meg tudnád mondani, kábé mikor fog megjelenni hozzá a magyar fordítás(is)?
Sokakat csak ez tart vissza a használattól...

W10 Pro

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #44 on: February 10, 2009, 04:37:13 PM »
Mi, a magyar comodo fanok, követeljük a 3.8-as verzió szabadon bocsátását!
Ezen igényünket írásban is örökül hagyjuk az utókor számára.
Árki eltűnt, vélhetőleg bujkálni kényszerül a gerilla csapatok támadásai miatt... :comodo110:

W10 Pro

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek