Author Topic: Commodo Internet Security 3.x verzió - tűzfal-vírusirtó&viselkedés analízis  (Read 81132 times)

Offline Arkangyal

• "There is nothing impossible to him who will try." - Alexander The Great, ancient Greek King of Macedon, 356 BC-323 BC.
  • Global Moderator
  • Comodo's Hero
  • [ Visit Hungary ] www.hungary.hu
    • My blog
A 3. verzió témája alfától-omegáig, talán így átláthatóbb lesz. A srácoktól kaptam ide moderálási jogot, így valamennyire majd tudom rendezni a dolgokat :).
« Last Edit: March 09, 2009, 09:43:40 AM by Arkangyal »

Offline Arkangyal

• "There is nothing impossible to him who will try." - Alexander The Great, ancient Greek King of Macedon, 356 BC-323 BC.
  • Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
Re: Commodo Firewall Pro 3.x verzió
« Reply #1 on: September 18, 2007, 04:54:51 PM »
Csatolok pár képet, hogy szemleltetni lehessen az uj beta verzio nehany 'alapveto' mukodeset.

A mostani képeknél az látható (átvitt értelemben, szóval amit a tűzfal reagál :)), hogy lehívom a rendszer-visszaállítás segédprogramot a Start menüből és ott megnézem a beállításait.
Az első kettő kép csak azt mutatja, hogy megnyitom a programot, a másik kettő a beállításokra vonatkozik.

[attachment deleted by admin]

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #2 on: September 20, 2007, 11:20:44 AM »
Igen, lesz rá lehetőség. Ugyan azt még nem tudom, hogy mennyire - ha fogja egyáltalán - tudja átvenni a korábbi 2.x verzió beállításait :(. Valószínűleg erre nem lesz képes, mert új eljárások és szabály típusok vannak benne.

« Last Edit: September 20, 2007, 11:23:50 AM by Arkangyal »

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #3 on: September 28, 2007, 03:24:37 PM »
Új verzió érhető el:

http://forums.comodo.com/cfp_beta_corner/cfp_309229_beta_has_been_released-t13159.0.html

Érdemes kipróbálni, de DoS védelem most nincs benne!

Újdonság több is van benne, kettőről csatoltam képet is.

« Last Edit: September 28, 2007, 03:28:58 PM by Arkangyal »

Offline trash

• Comodo Member
  • **
« Reply #4 on: October 01, 2007, 05:28:11 AM »
Hello Arkangyal!

Mennyi esélye van annak, hogy még ebben az évben meg fog jelenni a 3.x verzió? Szeretnék áttérni 64bit-re minél hamarabb, de a béta verziót még nem merem állandó munkára használni.

(Mielőtt azt kérdeznéd hogy minek kell gyorsan a 64bit: ha már van 64bit-es számítógépen akkor használjam ki, a programok amiket futtatok elmennek 64bit alatt is.)

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #5 on: October 01, 2007, 08:50:51 AM »
Hali trash!

Nos, ez ugye béta, tehát nem teljes termék, tehát tényleg nem ajánlott "munkára is használt" gépre felrakni :). Saccoljak? Most kb. 45%-ot adok - legfeljebb később tévedek :) -, hogy idén megjelenik az angol teljes verzió. Ha lesz teljes verzió, értesítek róla ismert fórumokat és persze a lapomra is felkerül majd a hír.

Arki

Offline trash

• Comodo Member
  • **
« Reply #6 on: October 01, 2007, 10:09:31 AM »
Köszönöm a gyors választ!

Valami ilyesmire számítottam :(

Már minden program megvan ammi kellene, már csak a tűzfal hiányzik. Anélkül meg semmit sem ér az egész.

Majd nézegetem az oldaladat (már eddig is ezt tetem) meg a fórumot.

Offline trash

• Comodo Member
  • **
« Reply #7 on: November 15, 2007, 06:08:19 AM »
Úgy néz ki hamarosan meglesz a végleges verzió. Sajnos a béta tesztekben nem vettem részt, igy nem tudom hogy az RC1 mennyire volt bogaras.

Arkangyal: annyira nem értek hozzá, vagy én olvastam félre, de legutolsó 64 bites béta miért csak AMD processzorok alatt ment?
« Last Edit: November 15, 2007, 06:16:41 AM by trash »

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #8 on: November 15, 2007, 07:22:12 AM »
Gondolom valamilyen utasításkészlet bibi miatt, de biztos jó lesz majd a végleges minden 64 bites architektúrára is.

Offline trash

• Comodo Member
  • **
« Reply #9 on: November 15, 2007, 07:31:51 AM »
Az jó dolog lesz.

A CPF-ben bele lesz integrálva a CAV is?

Offline Furky

• Newbie
  • *
« Reply #10 on: November 15, 2007, 01:25:01 PM »
Szerintem nem lesz, különálló programok.  :)

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #11 on: November 16, 2007, 03:30:12 AM »
Most biztosan nem, de ez a lépés addig nem is várható, amíg meg nem jelenik a CAVS 3.0. Utána viszont sanszos lehet, hogy egybegyúrják a tűzfalat és a vírusirtót, hogy így csomagként jelentessék meg (sok tűzfal gyártó úgy is így adja már el a tűzfalat is, mert akkor van már vírusirtód is :P). Bár ha belegondolsz: leszeded a tűzfalat és leszeded a víruritót = puff, már kész is a csomagod (csak nincs csomagnak írva).

Szerk.:
Ez alapján lehet, hogy már egy csomagban - különálló programként fog működni - is letölthetőek lesznek:
"we will, shortly after, release will have 3.1 launched as well with hopefully with CMG built in and CAV3 integrated (not bundled, you can still run it as a stand alone etc).. " (Melih - vezetői üzeenet :))
« Last Edit: November 16, 2007, 03:38:38 AM by Arkangyal »

Offline trash

• Comodo Member
  • **
« Reply #12 on: November 16, 2007, 06:13:06 AM »
Akkor jól tippeltem. Magyar verzió mikorra varható?

Arkangyal: ha lesz szabadidőd akkor csinálhatnál egy user guide-ot, alapvető biztosnsági beállitásokról, szabályokról. Ahogy a beta 1-et elnéztem rengeteg mindent lehet benne állitani, bár jó a Defense+, de néha jobb manuálisan beállitani egy két dolgot.

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #13 on: November 19, 2007, 07:23:09 AM »
Végleges verzió előtt szerintem nincs értelme szórakozni vele, magyarítás - első blikkre - január, talán január vége (még nincs fordítói eszköz sem).

Offline trash

• Comodo Member
  • **
« Reply #14 on: November 19, 2007, 12:46:22 PM »
Oké, akkor várunk türelemmel.

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek