Author Topic: Comodo Firewall in Hungarian (Magyar)  (Read 159480 times)

Offline rodimus

• Comodo Family Member
  • Death of God
Re: Comodo Firewall in Hungarian (Magyar)
« Reply #15 on: December 07, 2006, 09:42:00 PM »
OFF
Van valahol itt valamilyen topik, ahol lehetne beszélgetni (magyarul) a beállításokról?
ON

Offline HevonenKulli

• Newbie
  • *
« Reply #16 on: December 08, 2006, 04:35:35 AM »
Miért nem tudom letölteni azt a progit?Nem engedi...Ez a magyarositas jo az 2.3.6.81-hez?Vagy ez csak ahoz a bétához jó?

Offline HevonenKulli

• Newbie
  • *
« Reply #17 on: December 08, 2006, 04:39:51 AM »
Ja!Bocsánat...Most kezdek kiigazodni a forumon.Akkor semmi.Köszi szépen.

Offline Arkangyal

• "There is nothing impossible to him who will try." - Alexander The Great, ancient Greek King of Macedon, 356 BC-323 BC.
  • Global Moderator
  • Comodo's Hero
  • [ Visit Hungary ] www.hungary.hu
    • My blog
« Reply #18 on: December 08, 2006, 09:44:14 AM »
OFF
Van valahol itt valamilyen topik, ahol lehetne beszélgetni (magyarul) a beállításokról?
ON

Még nincs külön szekció fenntartva ehhez, talán érdemes ide írnod :).

Offline ginkass

• Newbie
  • *
« Reply #19 on: December 10, 2006, 08:39:51 PM »
1. Mr. svchost kell, alapvetően több feladatot is el tud látni. Írd be a futtatáshoz: services.msc Ezek után nézd meg a szolgáltatásokat, hogy mi az indítási paraméterük. Ez legalább lefedi néhány csodálatos képességét  ;).

Huhh, sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Én is feltettem ezt a tűzfalat, a Sunbelt kerio után kíváncsiság képpen.
1 problémám van vele és ez az svchost.exe szintén.
Minden gép induláskor felugrik 1 ablak, h az svchost, aminek szülője a service.exe
nem működik együtt a tűzfallal.
Csak engedélyezni vagy tiltani tudom, de mindkettő hatására van net...
Nem tudom beállítani ebben az ablakban, h jegyezze meg a viselkedési módot.
Mit takarhat ez a figyelmeztetés? 

Offline Arkangyal

• "There is nothing impossible to him who will try." - Alexander The Great, ancient Greek King of Macedon, 356 BC-323 BC.
  • Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #20 on: December 11, 2006, 01:42:46 PM »
Huhh, sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Én is feltettem ezt a tűzfalat, a Sunbelt kerio után kíváncsiság képpen.
1 problémám van vele és ez az svchost.exe szintén.
Minden gép induláskor felugrik 1 ablak, h az svchost, aminek szülője a service.exe
nem működik együtt a tűzfallal.
Csak engedélyezni vagy tiltani tudom, de mindkettő hatására van net...
Nem tudom beállítani ebben az ablakban, h jegyezze meg a viselkedési módot.
Mit takarhat ez a figyelmeztetés? 

Sajnos nálad pont jelentkezett egy már bejelentett hibajelenség. Nevezetesen ez a visszatérő ablak :( ... Egyelőre nincs ajánlott megoldás rá, mivel nem is mindenkinél jelentkezik (pl. nálam sem). Talán a következő kettővel próbálkoznék:
1.
a. törlök minden alkalmazás szabályt;
b. lehúzom a patch kábelt (~háló, LAN, stb. nevű kábelt kihúzni) és újraindítom a gépet;
c. egyedire állítom a tűzfalat és nézem mit kéredget így;
d. visszadugom a hálót és megint nézem, hátha;
2. eltávolítom (újraindítom a gépet) és visszarakom a tűzfalat (újraindítom a gépet)

Remélem később kijavítják. (itt már jelentették, de gondolom a nyelvi problémák nagyobb prioritást kaptak: http://forums.comodo.com/index.php/topic,4068.30.html)

Offline ginkass

• Newbie
  • *
« Reply #21 on: December 11, 2006, 04:36:53 PM »
Sajnos nálad pont jelentkezett egy már bejelentett hibajelenség.

Köszi a választ!  Legalább nem én vagyok a süle...
1 próbát megér...
 (:WAV)

Offline rodimus

• Comodo Family Member
  • Death of God
« Reply #22 on: December 12, 2006, 05:31:24 AM »
Nálam a SYSTEM 99%-on áll, megnéztem részletesebbe is, de nem derült ki számomra semmi, mi mit csinál.

Offline moricka

• Newbie
  • *
« Reply #23 on: December 12, 2006, 06:11:28 AM »
Köszi a munkát amit végeztek hogy magyarul is elérhető legyen a progi.
Kiváncsi vagyok rá így ki fogom próbálni.

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #24 on: December 12, 2006, 07:16:37 AM »
Nálam a SYSTEM 99%-on áll, megnéztem részletesebbe is, de nem derült ki számomra semmi, mi mit csinál.

Egy 99%-os szám hosszú távon _szerintem_ nem jó. A gép naprakészre frissítve van a javításokkal és van trójai/vírusírtó védelem is a rajta? Az is lehet, hogy felesleges vagys nem túl jó dolgok is lettek telepítve a gépre. Próbáltad már kilőni a szolgáltatás fájlokat a feladatkezelőből? (a billentyűdön nyomd le a bal oldali Ctrl+Shift és Esc gombokat, aztán a folyamatoknál keresd ki)
Én eddig ehhez hasonlónál olyan gépen találkoztam, ahol a processzort amúgy is leterhelte az svchost és azt ki bírtam lőni (de nem sikerült rájönnöm, hogy mi okozta).

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #25 on: December 12, 2006, 02:40:29 PM »
Elkészült a bétához az első béta súgó:
http://www.personalfirewall.comodo.com/download/CPF_Help_Hungarian_BETA.zip

Ha tűzfal használat közben akarjátok használni, akkor nevezzétek át a tűzfal telepítési mappában található CPF.chm fájlt bármire, majd ebből a letöltött fájlból tömörítsétek ki a magyar súgót ugyanabba a mappába és nevezzétek át CPF.chm -re.

Kérlek jelentsétek a problémákat
- ő/ű problémát már jeleztem a menünél;
- elírás: betűcserék (pl, jelzetem, meünnél, stb. vagy. kattints a blokkolásra /és más van odaírva/);
- kihagyások (pl. jelem, menl, stb.);
- nem érthető rész (itt kattints oda /hova?/);
- stb.

Offline rodimus

• Comodo Family Member
  • Death of God
« Reply #26 on: December 13, 2006, 05:57:34 PM »
Egy 99%-os szám hosszú távon _szerintem_ nem jó. A gép naprakészre frissítve van a javításokkal és van trójai/vírusírtó védelem is a rajta? Az is lehet, hogy felesleges vagys nem túl jó dolgok is lettek telepítve a gépre. Próbáltad már kilőni a szolgáltatás fájlokat a feladatkezelőből? (a billentyűdön nyomd le a bal oldali Ctrl+Shift és Esc gombokat, aztán a folyamatoknál keresd ki)
Én eddig ehhez hasonlónál olyan gépen találkoztam, ahol a processzort amúgy is leterhelte az svchost és azt ki bírtam lőni (de nem sikerült rájönnöm, hogy mi okozta).

svchost.exe-t blokkoltam az alkalmazás figyelőben, most már nem látok systemet a (főoldal) Forgalomnál.

Amúgy, nem tudom kinek írhatom, de beírom. Találtam egy-két hibát a magyarban:   

1. Névjegy menüben
"COMODO Hitelesíttt alkalmazás"    Hitelesített   lenne

2. A Súgónál úgy látom nem szeret pár karaktert.

« Last Edit: December 14, 2006, 09:05:03 AM by rodimus »

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #27 on: December 14, 2006, 01:56:42 PM »
svchost.exe-t blokkoltam az alkalmazás figyelőben, most már nem látok systemet a (főoldal) Forgalomnál.

Amúgy, nem tudom kinek írhatom, de beírom. Találtam egy-két hibát a magyarban:   

1. Névjegy menüben
"COMODO Hitelesíttt alkalmazás"    Hitelesített   lenne

2. A Súgónál úgy látom nem szeret pár karaktert.

Köszi :) A 2.-at már jeleztem korábban.

Offline rodimus

• Comodo Family Member
  • Death of God
« Reply #28 on: December 14, 2006, 04:55:57 PM »
Van jópár elmosódott kép is a súgóban. Nem lehet kivenni, mik is lennének rajta.

A menüben még tanáltam angolul maradt szöveget:  BIZTONSÁG - Haladó - Fejlett támadás és érzékelés és megelőzés - a buffer túlcsordulási szint

Még ugyanitt, Behatolás érzékelés fül, fent. És a    másodperc   szövegek végét már nem látni.
(Bár ez igaz a főoldalon, a Rendszer Info -nál a    Következő   gombra is. "ő" már nem fér ki.)
« Last Edit: December 14, 2006, 05:09:31 PM by rodimus »

Offline Arkangyal

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • My blog
« Reply #29 on: December 14, 2006, 06:25:19 PM »
Van jópár elmosódott kép is a súgóban. Nem lehet kivenni, mik is lennének rajta.

A menüben még tanáltam angolul maradt szöveget:  BIZTONSÁG - Haladó - Fejlett támadás és érzékelés és megelőzés - a buffer túlcsordulási szint

Még ugyanitt, Behatolás érzékelés fül, fent. És a    másodperc   szövegek végét már nem látni.
(Bár ez igaz a főoldalon, a Rendszer Info -nál a    Következő   gombra is. "ő" már nem fér ki.)

Köszi megint. A túlcsordulási szint nem lesz benne a következő normális kiadásban, már a legutóbbi bétából is kivették, amúgy van létező fordítása, csak nem illesztették be :(.  A másodpercet már jelentettem, a következőt meg 2 adapter hiánya miatt még nem láttam, köszi :).

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek