Author Topic: Comodo Firewall in Czech  (Read 132271 times)

Offline Carli

• Newbie
  • *
Re: Comodo Firewall in Czech
« Reply #15 on: March 14, 2007, 10:56:53 AM »
Teda že to je s překladem takle složitý sem nevěděl však teď se všichni dočkáme a tobě děkuji za překlad snad ho comodo brzo vydá  :BNC

Offline khagaroth

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #16 on: March 16, 2007, 01:59:45 PM »
Tak dnes se tady objevila nová informace. Pro ty, kdo neumí anglicky se tam píše, že pro verzi 2.4 už nebudou přidávány žádné další jazyky, protože ve verzi 3 (bude někdy v půlce dubna) bude použit nový systém překladu, který umožní překladatelům přímo vyexportovat funkční jazykový soubor. Podle toho, jak je to popsáno by měl být překlad tak jednoduchý (bude k dispozici nějaký speciální překladatelský program), že by si to v podstatě mohl přeložit každý uživatel sám, zatím to vypadá nadějně, uvidíme jak to bude ve finále vypadat...

Offline vlada

• Newbie
  • *
« Reply #17 on: April 15, 2007, 06:51:01 AM »
Ahoj, můžu se zeptat, jak to vypadá s překladem? Kdy by mohla být dostupná česká verze? Díky.

Offline quirinus

• Newbie
  • *
« Reply #18 on: June 06, 2007, 11:46:21 AM »
Může mi někdo poradit, jak nastavit Comodo firewall aby mi chodilo ICQ na druhém PC v síti?
Mám OS Win 2000, Winproxy a Comodo firewall. Na druhém PC, který je v síti jsem už rozchodil internet, ale nemohu hnout s nastavením pro ICQ, aby chodilo.
V PC, kde je Comodo ICQ chodí bez problémů.
Dík

Trashman

• Guest
« Reply #19 on: June 29, 2007, 03:23:56 AM »
khagaroth: můžeš se mi ozvat na ICQ 176108320. Chtěl bych se zeptat na překlad Comodo Firewall. Díky.

Offline petr.zikm

• Newbie
  • *
« Reply #20 on: August 23, 2007, 03:56:53 PM »
Tak, první várka překladů. Zatím jsou to jen překlady pomocných prográmků dodávaných společně s CPF. Pokud jde o samotný CPF, jsem u překladu někde v polovině, kvůli nemoci jsem na něm více než týden nedělal, snad to přes víkend doženu. 30. je uzávěrka prvního kola překladů, takže uvítám pokud si překlady přečtete a upozorníte mě na chyby a/nebo mi navrhnete alternativní (a možná lepší) překlad některých věcí.
Soubory zobrazí nejlépe oficiální nástroj pro překlady, který můžete stáhnout pomocí odkazu na konci prvního příspěvku v diskusním tématu Comodo Firewall Translation Status.

Mám zájem pomoct s překladem tohoto super firewallu  (CLY)
Kontakt: zikmund.petr(at)gmail.com

Offline tripx

• Newbie
  • *
« Reply #21 on: September 21, 2007, 11:53:45 AM »
koukam ze se na ten preklad do cestiny nejak zapomelo ne ? nebo uz neni zajem to prelozit ?  .. neb stale je podle beta testu stale nedodelana :( tak co stim bude ?
jestli to nechcete dodelat poslete te mi co uz mate ... ja to trosku popostrcim o kus dal

Offline khagaroth

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #22 on: September 21, 2007, 01:33:14 PM »
Na překlad se nezapomnělo, jenom není co a jak překládat. Pro 2.4 by muselo překlad vydat Comodo (překlad ode mě už mají), protože musí být digitálně podepsaný a jak sem tu psal, pro 2.4 žádné další jazyky vydávat nebudou.

Pokud jde o překlad verze 3, tak pořád ještě není známo jakým způsobem bude překlad probíhat a nejsou k dispozici ani žádné informace ani potřebné nástroje. Měly by být dostupné až po vydání finální verze (plánovaná na říjen, ale divil bych se, kdyby to dodrželi, spíš to bude listopad nebo prosinec), moc se mi to nelíbí, protože to překlad oproti anglické verzi dost zdrží, ale nedá se s tím nic dělat. Jinak 3 je v porovnání s 2.4 tak rozdílná, že ten původní překlad můžu vpodstatě zahodit a začít odznova.

Offline tripx

• Newbie
  • *
« Reply #23 on: September 25, 2007, 10:14:51 AM »
ups  >:(
tak to je vec .. zacit cele odznova ... no budu drzet pesti at se zadari  ;)

Offline w_e_b

• Newbie
  • *
« Reply #24 on: September 28, 2007, 01:01:25 PM »
Na překlad se nezapomnělo, jenom není co a jak překládat. Pro 2.4 by muselo překlad vydat Comodo (překlad ode mě už mají), protože musí být digitálně podepsaný a jak sem tu psal, pro 2.4 žádné další jazyky vydávat nebudou.

Zdravím, jakou formou je překlad udělaný? Šla by s ním "počeštit" už nainstalovaná anglická verze 2.4? Pokud ano, tak bych to uvítal a určitě nejen já ke stažení... Díky za info.

Offline khagaroth

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #25 on: September 28, 2007, 04:35:59 PM »
Překlad byl dělaný pomocí textových souborů, z těch ale potom v Comodu museli vyextrahovat potřebné řetězce a udělat z nich digitálně podepsané jazykové DLL soubory. Vzhledem k tomu, že ve 2.4 byly 3/4 všech textů na obrázcích [tim myslim obrázek pro každý tlačítko x 3 (normální/aktivní/stisknutý) - chtěl bych vidět toho blba co to vymyslel, je to taky hlavní důvod proč 2.4 žere tolik paměti], tak ten převod asi nebyl nic jednoduchýho, proto se asi taky vykašlali na vydávání dalších jazyků a pro 3 vymýšlej novej způsob překladu.

Offline Carli

• Newbie
  • *
« Reply #26 on: October 31, 2007, 10:26:32 PM »
Překlad byl dělaný pomocí textových souborů, z těch ale potom v Comodu museli vyextrahovat potřebné řetězce a udělat z nich digitálně podepsané jazykové DLL soubory. Vzhledem k tomu, že ve 2.4 byly 3/4 všech textů na obrázcích [tim myslim obrázek pro každý tlačítko x 3 (normální/aktivní/stisknutý) - chtěl bych vidět toho blba co to vymyslel, je to taky hlavní důvod proč 2.4 žere tolik paměti], tak ten převod asi nebyl nic jednoduchýho, proto se asi taky vykašlali na vydávání dalších jazyků a pro 3 vymýšlej novej způsob překladu.
Tak se mě zdá že zde něco nesouhlasí  Nechci tě podrážet ale nová verze comoda  a překlad nikde
podle toho co stačím vysledovat tak přibyla v hlavním okně jedna položka  co se týká obrázků jsou stejný nechceš už to konečně radši přenechat Trasmanoj nebo někomu jinýmu z češtinářu..
zatím jsou jen samý sliby ???

Offline khagaroth

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #27 on: November 04, 2007, 09:09:13 AM »
Já bych spíš řek, že by si se měl naučit číst, důvod proč překlad není už sem tu dostatečně vysvětlil - Comodo už se na další překlady pro 2.4 prostě vykašlalo a nebudou, tečka. S překladem pro 3 se začne až poté, co budou k dispozici nástroje pro překlad (ne, Resource Hacker/Restorator/eXeScope/...doplň svůj oblíbený resource editor... opravdu použít nejdou), tzn. až po vydání první stabilní verze.

Offline Carli

• Newbie
  • *
« Reply #28 on: November 04, 2007, 03:45:42 PM »
Za tu verzi se omlouvám ale proč přibyli další jazyky? S angl verzí 15?
Hacker/Restorator/eXeScope/.. použít jdou mimo hlavního souboru který je zaheslován
Bohužel musí být digitalně podepsány.a souhlasit CRC v podpisu hlavního takže použít nejdou jen z tohoto důvodu!
« Last Edit: November 04, 2007, 03:50:06 PM by Carli »

Offline PetrTwo

• Newbie
  • *
« Reply #29 on: November 10, 2007, 07:26:43 AM »
Cáfra, Comodo se teda nemá zrovna nejukázkovjší přístup k překladům, které mohou být u takovýchto programů životně důležité No přeji hodně štěstí s překladem a doufám, že se to někdy podaří..  :SMLR

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek