Author Topic: Windows Defender atakuje Comodo  (Read 5995 times)

Offline Nova1112

• Comodo Member
  • **
Windows Defender atakuje Comodo
« on: January 04, 2011, 10:54:04 AM »
Witajcie  :)

Piszę, aby poznać Wasze zdanie na temat dwukrotnego zdarzenia na moim komputerze. Na pokładzie Vista, na obronie CIS i Windows Defender.

Dwukrotnie zdarzyło się (chwilę po załadowaniu systemu, przed i po reinstalacji), że proces cfp.exe (rzućcie okiem na PID procesu) - odpowiedzialny za Comodo Firewall, został automatycznie sklasyfikowany przez Defender jako zagrożenie dla systemu. Dwukrotnie były to inne (różne) identyfikacje malware... Za pierwszym razem uśmierciłem Defenderem rzeczone zagrożenie - w konsekwencji CIS padł... Drugie ostrzeżenie zignorowałem.

Jeżeli chodzi o subiektywne wrażenia, to komputer wydaje się być czysty, generalnie stosuje restrykcyjną politykę bezpieczeństwa. Skan CAV i Avast nic niepokojącego nie wykazał.

Jak uważacie, podejmować jakieś działania? Czy uznać to za błędy Defendera (choć dwa w tak krótkim czasie - około 10 dni...)?

Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu dwóch różnych zdarzeń z oknami Defendera i Menadżera Windows.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e4e93e6972cf8d6a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bd00a3e887fb23d1.html

Pozdrawiam  ;)
« Last Edit: January 04, 2011, 11:00:13 AM by Nova1112 »

Offline miloszcz

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • Suspicious file?
Re: Windows Defender atakuje Comodo
« Reply #1 on: January 04, 2011, 11:11:45 AM »
To zdecydowanie fałszywy alarm.

Offline bardok206

• Comodo Member
  • **
« Reply #2 on: January 04, 2011, 11:31:07 AM »
Skuteczność windows defendera w wykrywaniu jest taka mierna że lepiej wyłączyć.Czy to w nowej wersji cis już dodali automatyczne wlaczanie i wylaczanie firewalla windows i defendera?( jak nie w tej to w najblizszej przyszlosci)

Offline miloszcz

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • Suspicious file?
« Reply #3 on: January 04, 2011, 11:55:17 AM »
Nie chcę skłamać, ale wydaje mi się,że tak.

Offline bardok206

• Comodo Member
  • **
« Reply #4 on: January 04, 2011, 12:09:17 PM »
tak, w aktualnej wersji.

"IMPROVED! Installer - It now enables/disables windows firewall/defender during the installation/uninstallation"

ps:najlepiej windows defendera wylaczyc w uslugach i miec go z glowy juz calkowicie.

Offline sworoslaw

• Comodo Member
  • **
« Reply #5 on: January 04, 2011, 12:19:06 PM »
Hmm... ciekawe. Bo ja po instalacji na czystym systemie W7Prof x86 musiałem ręcznie obie usługi wyłączać, bo wciąż były w tle aktywne. Żeby nie było, instalowałem wersję 5.3 od razu.
"People just like to lie that the government invented to do it for them." T.Pratchett.

"Ludzie tak lubią się okłamywać, że wymyślili rząd, żeby robił to za nich." T.Pratchett.

Offline Nova1112

• Comodo Member
  • **
« Reply #6 on: January 04, 2011, 01:32:30 PM »
Też mi ten Defender nie najbardziej odpowiadał - traktowałem go jako dodatkowe źródło bezpieczeństwa... Ale skoro jednogłośnie mówicie, że nie warto, dodając do tego te fałszywe alarmy... W takim razie ubije dziada w usługach  ;)

Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam!  :)

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek