Author Topic: "Uwaga na Comodo"[Czyli bzdury na niebezpieczniku wyjaśnione]  (Read 54986 times)

Offline Przem vel Benny

• Comodo Member
  • **
"Uwaga na Comodo"[Czyli bzdury na niebezpieczniku wyjaśnione]
« on: February 22, 2010, 05:58:57 PM »
http://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-comodo/

Mogę prosić o kilka słów wyjaśnienia, ewentualnie o obalenie tego mitu? :)
« Last Edit: December 21, 2010, 09:01:54 AM by morphiusz »
Comodo Internet Security | KeyScrambler Personal | Malwarebytes' Anti-Malware

Offline Breen

• Product Translator
  • Comodo's Hero
Re: "Uwaga na Comodo"
« Reply #1 on: February 23, 2010, 05:35:46 AM »
Niebezpiecznik trochę zaspał, bo temat był omawiany dobrych parę miesięcy temu i teraz sieje niepotrzebny popłoch.

Sprawa dotyczy zapisów w licencji, gdzie Comodo zbiera pewne informacje o użytkownikach(tj adres ip., email)..tyle tylko, że podobne zapisy widnieją w większości licencji podobnych programów, nie tylko Comodo.

dla przykładu firma Symantec, Trend Micro, Macafee..

Co ciekawe sprawa tak naprawdę dotyczy dodatków takich jak Hopsurf czy Ask toolbara, które nie są wymagane przy instalacji pakietu, ale są opcjonalne.

Offline szametu

• Comodo's Hero
    • All what you need to know about VPN based software
« Reply #2 on: February 23, 2010, 05:42:59 AM »
co do toolbara ... podobno jest opcjonalny ?

co do zbierania informacji. jaka masz pewnosc, ze Twoj ms tego nie robi ? inna sprawa, ze widzialem gdzies w necie, ze 7 ma podobno sama sprawdzac okresowo, czy jest legalna. jakos to tez niebyt ladnie pachnie.

po drugie, instalujac chocby wychwalane (za co ?) aqq, masz mozliwosc zobaczenie co tez tam pisze w regulaminie/licencji

teraz wiele firm ( z tym, ze te robia to za opcja ) proponuje zbieranie informacji i wysylanie tychze do nich (tworcow) aby zbierac i ulepszac prace aplikacji. wiec tylko czekac, az c. wprowadzi taka opcje. inna sprawa - czy czytal ktos licencje innych odpowiednikow ?

and metul suck's doode ... suck's

Offline Przem vel Benny

• Comodo Member
  • **
« Reply #3 on: February 23, 2010, 07:18:09 AM »
*dude, nie doode :)
http://www.e-ang.pl/slang.php?id=145

Nie bede sie sprzeczal tutaj o gusta muzyczne. Jezeli masz na mysli Jonas Brothers czy Tokio Hotel to faktycznie it sucks, ale to nie jest metal :)

Fakt, nigdy nie czytam licencji programów... A strone podlinkowalem, bo bylem ciekaw opinii osob aktywnie udzielajacych sie na forum Comodo. Zreszta nie tylko tutaj i nie tylko ja poruszylem ten temat.
http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Internet-Security,Program,Windows,12952.html
Komentarze na samym dole strony.

Toolbar oczywiscie jest opcjonalny, wystarczy go "odptaszkowac" podczas instalacji.

Offline szametu

• Comodo's Hero
« Reply #4 on: February 23, 2010, 07:25:24 AM »
tak. na dp sami znafcy i nerdy same siedza. wiec jesli komus zalezy na wyjatkowej opini fachowca, tam sie powinien udac

a anglik ? teraz kazdy sie chwali, jaki dobry jest jego angielski. dlaczego ja nie mialbym sie chwalic, jaki zly jest moj ? ;d

a metal ? owszem. ale juz speed/trash-grindcore/heavy-progresive/inne mieszanki ?

kto sie w tym polapie ? dżizas .... kiedys bylo pare dobrych, teraz to to sie rozmywa jak woda po kluskach.

ot przyklad

http://www.youtube.com/watch?v=UXz7PHkRLgQ

Offline Przem vel Benny

• Comodo Member
  • **
« Reply #5 on: February 23, 2010, 07:32:46 AM »
Coz... Ed i jego metal guide to klasyk :)

Zmeczylo mnie przekopywanie sie pomiedzy tonami dennych komentarzy, ktorych domena jest dowiedzenie, ze "moja racja jest mojsza". W dodatku argumenty nie sa popierane zadnymi sensownymi danymi.

Dlatego tez bylem ciekaw co napisza forumowicze Comodo.

Offline toster88

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: February 23, 2010, 08:26:10 AM »
Mnie tylko niepokoi pierwsze zdanie w podlinkowanym temacie:
Sprzedawanie certyfikatów SSL twórcom wirusów komputerowych
:(

Offline Breen

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #7 on: February 23, 2010, 05:27:09 PM »
Mnie tylko niepokoi pierwsze zdanie w podlinkowanym temacie: :(

Widzisz, autor tego bloga/serwisu niebezpiecznik.pl jest nierzetelny. Dlaczego? Nie zbadał do końca sprawy, ale za to wysmarował "artykuł". Comodo nie sprzedaje certyfikatów twórcom wirusów. Sprawa miała miejsce jakoś w połowie 2009r., gdy wyszło na jaw, że jeden z resellerów/partnerów Comodo, odpowiedzialnych za odsprzedaż certyfikatów, był nierzetelny i kilka certyfikatów zostało faktycznie sprzedanych wątpliwej reputacji serwisom.  Jednak, po wykryciu sprawy certyfikaty anulowano, a współpraca z partnerem została zerwana. Gdzieś na forum jest wątek na ten temat, ale musiałbym poszukać. Jak znajdę to podlinkuję.

Dlaczego napisałem, że autor jest nierzetelny? Jw, a dodatkowo cenzuruje niepochlebne komentarze. Napisałem pod artykułem swoją opinię z wyjaśnieniem pewnych kwestii, jednak do tej pory jej nie opublikowano..dziwne prawda?
« Last Edit: February 23, 2010, 05:52:47 PM by Breen »

Offline Breen

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #8 on: February 23, 2010, 05:51:38 PM »
http://forums.comodo.com/general-discussion-off-topic-anything-and-everything/comodo-continues-to-issue-certificates-to-known-malware-t39564.0.html

Tu macie linka do wątku o certyfikatach ssl

a oto link do softpedii, która wg niebezpiecznika usunęła Comodo jako malware..

http://www.softpedia.com/get/Security/Security-Related/COMODO-Internet-Security.shtml

To tylko potwierdza jaką "rzetelność" posiada autor artykułu o Comodo
« Last Edit: February 23, 2010, 05:59:01 PM by Breen »

Offline szametu

• Comodo's Hero
« Reply #9 on: February 24, 2010, 02:30:15 AM »
Mnie tylko niepokoi pierwsze zdanie w podlinkowanym temacie: :(

zgodnie z tym, co piszesz, kaspersky takze tworzy wirusy ... oto przyklad

http://www.theregister.co.uk/2010/02/10/kaspersky_malware_detection_experiment/

Offline Nova1112

• Comodo Member
  • **
« Reply #10 on: February 25, 2010, 07:55:22 AM »
Dajcie spokój :) po co w ogóle odwiedzać takie strony i nabijać im liczniki...

Cała sprawa jest przedrukiem z http://dottech.org/headline/10032 więc to ich rzetelność poddajemy ocenie.
Natomiast Autor newsa w polskiej wersji faktycznie użył stylu informowania a'la niewiarygodne.pl z emocjonalnym zacięciem dziennika "fakt". Nie wspominając o bezrefleksyjności...
 :-TD

Offline szametu

• Comodo's Hero
« Reply #11 on: February 25, 2010, 09:15:39 AM »
cos jak histeria teraz o 'cenzurze' netu ?

Offline Nova1112

• Comodo Member
  • **
« Reply #12 on: February 26, 2010, 02:42:04 PM »
Mógłbyś sprecyzować?  :) O co Ci chodzi w odniesieniu do cenzury internetu?

Offline Przem vel Benny

• Comodo Member
  • **
« Reply #13 on: February 26, 2010, 04:51:30 PM »
Odnośnie cenzury... Faktycznie właściciel Bezpiecznik.pl to niezły skur***l!

Ponad dwa dni temu napisałem tam długiego posta z cytatami kolegów powyżej. Nie podałem ani źródła, ani żadnej konkretnej info o tym Comodo. Wspomniałem tylko, że znalazłem to gdzieś na innym forum. Generalnie mocno wybroniłem Comodo i poparłem to mocnymi linkami (tymi od Breena itp) :)

Niestety do dnia dzisiejszego post nie ukazał się na łamach portalu. Podobnie, jak napisał Breen. Jego post także się nie ukazał. Co to za gość, który wybiera tylko te wiadomości,  których ludzie jadą po Comodo i polecają inne firewalle? Popierdółka!
« Last Edit: February 26, 2010, 04:53:33 PM by Przem vel Benny »

Offline szametu

• Comodo's Hero
« Reply #14 on: February 27, 2010, 03:44:17 AM »
to jego strona wiec moze sobie robic co mu sie podoba. jak bedzie chcial, napisze sobie dupa na glownej i tyle.

sam sobie ksztaltuje wizerunek strony. to jego ludzie czytaja i odbieraja tak jak Ty tutaj, badz ktos inny, kto stwierdzi ze dzieki niemu wlasnie uzyskal 'calkowita_jedyna' prawde o programie, i pozbyl sie go i zaczal uzywac ten, ktory autor poleca (chociaz tak nie jest)

... jest jeszcze inna sprawa. mozliwe ze weryfikuje informacje, uzyskane od ciebie. a w takim przypadku, orzekanie, ze dziala nieladnie i zle, jest zbyt przedwczesne

Free Endpoint Protection
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com Smf Destek