Author Topic: Akkor most mi a helyzet a magyar verzióval? (3.x kiadás)  (Read 54836 times)

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
Re: Akkor most mi a helyzet a magyar verzióval?
« Reply #15 on: February 27, 2009, 03:39:52 PM »
Látom Mi 3-an roppant más mederben örlünk..ÉN nem Arkangyal, arki, ellen vagyok Tök mindegy hogy nevezi Magát, most..Az Én problémám az pl. hogy jelenleg nincs egy olyan MAGYAR oldal ahol olyan mélységben tárgyalnák ki a COMODO cuccokat mint ahogy az ARKIANGYAL/ ARKI/ARK/A/ANGYAL/RKI/ vagy nem tudom most hogy nevezi magát  tásunk kitárgyalta....
Ti is csak itt amit hallotok vagy olvastok azt osszátok, meg és Föleg Blatilda / millió köszönet érte Neki / bocs ha rosszul irtam a neved...
De a Comodorol magyarul oldal ami már 3/4 éve nem frissült / feltehetöleg  idö vagy érdeklödés hiányában /, és jelenleg NINCS MÉG EGY ilyen oldal ami ilyen mélységben és csak kizárólag a Comodo-s cuccokat tárgyalná..a Fórumok szart sem érnek..mikor hol láttatok olyan leirást pl a BOCClean röl mint a z elöbb emlitett oldalon ?? vagy a tüzfalról stb stb....

ITT nekem nem a magyar fordítással van a legnagyobb gondom hanem azzal, hogy ha végképp bedobja a törülközöt ARKI ARK stb  akkor pl TI kettötök közül valaki nekiállna idöt energiát nem sporolva megcsinálni ezt ????

ÉN  nekiállnák , csak atudásom nem megfelelö ahhoz , hogy olyan mélységben tárgyaljam pl a tüzfalakat mint pl Ö..ja és  Úgy olyan olvasmányosan és érthetöen ahogy ARKI, ARKANGYAL, ARK....
az elöttem szólóhoz csak annyit attól mert olvassa az nem jelenti azt hogy lélekben itt is van..
ajánlom Figyelmedbe a Comodorol magyarul oldalt, hogy amikor TÉNYLEG foglalkozott vele akkor milyen volt...

Jó olvassa / igen a chip online-on is néha beír  de szerintem ez a szarakodás a fordítókütyüvel lehet elvette a kedvét az egésztöl..vagy esetleg nincs ideje rá egyéb elfoglaltsága miatt...

Na most lehet hehzni ezerrel... :THNK

Szerintem nem őrlünk más mederben, csak máshonnan nézzük az eseményeket. Árki oldala tényleg olvasmányos és tartalmas, de már nem aktualizált.
Nem lesz olyan ember, aki ilyen mélységben foglalkozna a Comodo-val, mert nincs erre belső indíttatása és igény sincs rá akkora...de azt a véleményem fönntartom, hogy a magyar fordítás meglesz, el fog készülni, a súgó nagyon részletes, ezért bárki be tudja állítani annak alapján a programot.
Szerencsére a fejlesztések és a munka kezdi meghozni a gyümölcsét... (:AGL)
"Egyszer itt minden a Tiéd lesz, Fiam! A függöny, Apám?"

W7 SP1, CIS 6

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #16 on: February 28, 2009, 09:25:24 AM »
Szerintem nem őrlünk más mederben, csak máshonnan nézzük az eseményeket. Árki oldala tényleg olvasmányos és tartalmas, de már nem aktualizált.
Nem lesz olyan ember, aki ilyen mélységben foglalkozna a Comodo-val, mert nincs erre belső indíttatása és igény sincs rá akkora...de azt a véleményem fönntartom, hogy a magyar fordítás meglesz, el fog készülni, a súgó nagyon részletes, ezért bárki be tudja állítani annak alapján a programot.
Szerencsére a fejlesztések és a munka kezdi meghozni a gyümölcsét... (:AGL)

Én nagyon szeretem a C.I.S.-programmot igaz ÉN pont a Tüzfal részét nem használom a router miatt, viszont míg nem volt routerem akkor  használtam a Tüzfalat, és bizony nagyon sokat jelentett akkor Arki mindent kielégítö és részletes leírása...Pedig a 3-as verze ugye sosem volt magyar hanem angol, de a lirásnak köszönhetöen nem okozott gondot a beállítás..

Nagyon sok helyen olvastam, hogy  sokan kipróbálnák a progit még így angolul is ha valaki csinálna egy leírást, a programmról....Azt épp ezért voltam egy icikeopicikét  dühös az elöttem iró hehrészö kollegára, hiszen szerintem pont a lényeget nem látta, meg azt, hogy valami elveszett , és pont most amikor véleményem szerint a CIS egyre jobb lesz pont most kellene valaki aki felvenné az elejtett Zászlót, és olyan mélységbe el tudná magyarázni a progi müködését , hogy még igy az abgol nyelv ellenére is sokan gondolják a leirás alapján  hogy IGEN ÉN kiprobálom, mert angol nyelv ide vagy oda megér egy próbát....

ha kell nagyon suivesen csinálok egy Csak Comodoval kapcsolatos honlapot, mert nem nagy dolog megcsinálni..ha kell a linkeket is elhelyezem  , meg Letöltést is meg mindent megcsinálom, meg frissitem is , DE a legfontosabb hiányozni fog egy SZAKSZERÜ LEÍRÁS  a C.I.S müködéséröl.. Magyarul..Ha valaki megejti 5 perc alatt összeütöm a Honlapot....

:THNK

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #17 on: February 28, 2009, 04:26:54 PM »
A lefordított súgóból minden kiderül, de tényleg, mert nagyon részletes. A fordítás pedig biztosan elkészül a közeljövőben. Sokan alapból idegenkednek a nem magyar nyelvű programoktól, de szerintem ez a comodo esetében nem jelentene gondot, mert az alap beállításokkal is tökéletesen működik... (:WIN)

W7 SP1, CIS 6

Offline rodimus

• Comodo Family Member
  • Death of God
« Reply #18 on: February 28, 2009, 07:54:06 PM »
Én nagyon szeretem a C.I.S.-programmot igaz ÉN pont a Tüzfal részét nem használom a router miatt, viszont míg nem volt routerem akkor  használtam a Tüzfalat, és bizony nagyon sokat jelentett akkor Arki mindent kielégítö és részletes leírása...Pedig a 3-as verze ugye sosem volt magyar hanem angol, de a lirásnak köszönhetöen nem okozott gondot a beállítás..

Nagyon sok helyen olvastam, hogy  sokan kipróbálnák a progit még így angolul is ha valaki csinálna egy leírást, a programmról....Azt épp ezért voltam egy icikeopicikét  dühös az elöttem iró hehrészö kollegára, hiszen szerintem pont a lényeget nem látta, meg azt, hogy valami elveszett , és pont most amikor véleményem szerint a CIS egyre jobb lesz pont most kellene valaki aki felvenné az elejtett Zászlót, és olyan mélységbe el tudná magyarázni a progi müködését , hogy még igy az abgol nyelv ellenére is sokan gondolják a leirás alapján  hogy IGEN ÉN kiprobálom, mert angol nyelv ide vagy oda megér egy próbát....

ha kell nagyon suivesen csinálok egy Csak Comodoval kapcsolatos honlapot, mert nem nagy dolog megcsinálni..ha kell a linkeket is elhelyezem  , meg Letöltést is meg mindent megcsinálom, meg frissitem is , DE a legfontosabb hiányozni fog egy SZAKSZERÜ LEÍRÁS  a C.I.S müködéséröl.. Magyarul..Ha valaki megejti 5 perc alatt összeütöm a Honlapot....

:THNK

Bántás vagy nem bántás... ahogy gondolod. De másokat okoltál azért, mert nem tudsz angolul. Picit átszenteskedés is, hiszen kihúztad magad belőle.

A magyar fordítás meg nem lesz egyenlő a működés/pontos szabálykezelés alkalmazással. Súgó is csak az alap dolgokat fogja elmagyarázni, de hogy x proginál mi kell majd, azt nem hiszem.

Holnapot meg bárki össze tud ütni, csak igen, szakszerű leírást is kellene. Szerintem mi is így voltunk vele, hogyha nem vagyunk biztos valamiben, inkább nem írunk hülyeséget.

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #19 on: March 01, 2009, 01:55:06 AM »
Hehe, pont itt írta az utolsót. Már Ark néven fut :)

Bántás vagy nem bántás... ahogy gondolod. De másokat okoltál azért, mert nem tudsz angolul. Picit átszenteskedés is, hiszen kihúztad magad belőle.

A magyar fordítás meg nem lesz egyenlő a működés/pontos szabálykezelés alkalmazással. Súgó is csak az alap dolgokat fogja elmagyarázni, de hogy x proginál mi kell majd, azt nem hiszem.

Holnapot meg bárki össze tud ütni, csak igen, szakszerű leírást is kellene. Szerintem mi is így voltunk vele, hogyha nem vagyunk biztos valamiben, inkább nem írunk hülyeséget.

Úgy látszik  félreérthetöen fogalmaztam, és úgy látszik nem is világosan Írtam.....

Itt alapvetöen nem az angol tudás nem tudás a Fö problémám..Egy példával szeretném a saját külön privát problémámat megvilágítani....

Adott egy gép amit egy ember csinál már hosszú ideje pl 10 éve...ez idö alatt kiismerte minden hibáját, müködési elvét, felépítését..tehát ha valami gond van a géppel akkor könnyedén / viszonylag könnyedén / meg tudja javítani, ha esetleg valakinek ugyanilyen gépe van akkor hiba esetén tud neki segíteni..Úgy is mondhatnánk hogy a géphez service támogatást nyújt.....

Nos a COMODO -MAGYARUL honlap amit Ugye ARKANGYAL csinált azoknak az embereknek akik ezt a programot használták használják, ez az oldal és ARKI volt a servicetámogatás..

2008 julius 04 ig ha problémád volt  vagy  új hírekre voltál kiváncsi vagy bármire oda felmentél, megnézted és kaphattál egy leirást MAGYARUL elmagyarázva....

Ha más problémád volt akkor ide is feljöhettél....

na most az elsö bejegyzésed a hehe ép most irt az egy / ne is haragudj , egy hüleség volt / , mert abszolúte nem érdekes nem oszt nem szoroz...ugyanis és szerintem ez a fontos itt hogy MI hiába törjük a szánkat és irogatunk egymásnak, hiszen a COMODO-s dolgokban ö volt a "belsö " ember ugymond moderátori jogai vannak.....

ITT nem akarok hibáztatni senkit, de gondolj bele van egy fórumod ahol Te vagy a témakör avatott szakértöje és pont a szakértö dobja be a törölközöt ilyen olyan okok miatt....

ARKANGYAL
 September 21, 2008, 05:49:38 PM »

Itt ezen a fórumon ez volt az utolsó beirása.....

ÉN ebböl gondoltam, hogy valami gond van ha már az aki ugymond az Egészet oly nagy lelkesedéssel elindította. és mondhatjuk azt hogy a Comodo cuccokhoz magyarul a terméktámogatást nyujtotta szakértelmével, tudásával  egyszerüen eltünik gyakorlatilag minden Comodos fórumról....

aztán jött a Hehehe beirásod.....

Szoval összegezve ÉN nem hibáztatni akarok senkit  csak pl az utolsó beirása Óta kijött egy teljesen ÚJ  termék C.I.S.

azt sajnos amit tudunk róla az mind az amit saját magunk tapasztalunk, vagy jobb esetben amit az angolnyelvü forumrol olvasunk  és azok a kedves emberek akik olvassák az angol nyelvü fórumot és vannak olyan lelkesek még
megosztják már külsö Fórumon a többiekkel

Pl prohardver, SG-Forum Comodo rész...

Hiszen vannak ilyen kezdeményezések de nagyon sokan hiányolják a részletes magyar leirást mint amit ARKI elkövetett a 3-as megjelenésekor.....

remélem ezzel a szösszenettel sikerült rávilágítanom a problémámra kedves RODIMUS.....

Igen és szerintem az elsö lépés , hogy sok lelkes ember összeüt egy honlapot ami infót tud összerakja és egy "szakit" megkér aki jártas a PC világában és ezzel foglalkozik letesztelje a C.I:S -t végre és leirja azt amire oly sokan kiváncsiak....

nézzd meg a You-Tuibe on mien videok vannak angolul a telepitáés lépésröl lépésre ,
akkor tesztelés amikor fertözött a gép hogyan lehet használni a C.I.S -t.....

ÉN erre mondtam, hogy az alapokat megcsinálnám nagyon szivesen bárkivel, összegyüjtöm a fellelhetö infókat videókat DE a LÉNYEG a szaktudás ami ahhoz kell, hogy ne vezessem félre a szoftver müködésével kapcsolatban a felhasználókat nincs meg.azt ha kérdeznének akkor nem tudnák hasznos tanáccsal szolgálni..

ARKI meg ezért volt zseniális és ezért hagyott nagy ürt maga után....

mert azért megállapíthatjuk, hogy gyakorlatilag kivonult a Magyar fórumrol cakumpakk....

Tisztelettel   Jenei  László

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #20 on: March 01, 2009, 04:43:47 AM »

Ez már nem comodo specifikus...ez felhasználói ismeretek tűzfalakhoz.
Szerintem. Ha valakinek ilyen szintű "hiányosságai" vannak, azt nem egy oldalról fogja pótolni...de ez messzire visz, hiszen az átlag felhasználónak fogalma sincs, mit engedélyezhet és mit tiltson...ezért is jó a threatcast.

W7 SP1, CIS 6

Offline Ark

• Lazy
  • Comodo Family Member
  • There's nothing impossible to him, who'll try!
    • Hungarian Comodo fan page
« Reply #21 on: March 02, 2009, 11:28:58 AM »
Na, azért el ne temessetek  ;D!

Hogy világossan lássátok a szitut - amivel szerintem páran egyet tudtok érteni: múltkor is volt egy rövidke csúszás a fordítási lehetőségekkel, DE... ez a mostani kellő képpen kivágta a biztosítékot nálam. Mióta is várunk a lehetőségre? 1,5 év? Köszönöm szépen, így sem időt, sem energiát nem tudok betervezni, egyszerűen nevetséges. Ráadásul, ha kijött volna ez alatt a durván másfél esztendő alatt egy fordító eszköz, akkor valószínűleg szépen tudok rá időt szakítani, de gazdasági helyzet ide-oda, elszaporodtak a teendőim: így még az is előfordulhat, hogy a fordításba bele se fogok vágni (magyarán nem fogom tudni, hogy éppen lesz-e rá időm, hiszen minimum egy hét lesz a program fordítása, a súgó meg talán egy egész hónap /ezt úgy értve, hogy kb. este 7 körül tudok nekiállni/).

Az mind szép és jó, hogy a comodo kiadott számos más védelmi programot, mely tökéletessé teszi a védelmünket, de közben megfeledkeztek a világ azon feléről, mely vagy egyáltalán vagy csak törve beszéli az angol nyelvet. Szerintem nagy hiba, de ezért még sem tudom őket kárhoztatni - nyílván meg volt az oka, hogy ilyen sorrendet kövessenek, valószínűleg nem látom át egy ekkora gépezet (pl. több száz programozóról van szó) működését és stratégiáját.

A honlap.. nos, a honlap majd biztos fog még valamikor frissülni, de ez a gigantikus idő csúsztatás a fordítási eszközzel jelentősen elvette a kedvemet, hogy bármit is írjak a cég termékeiről (mondjuk pár új cuccot belinkeltem a pc world fórumba, persze az nem nagy szám, bárki meg tehette volna).

S persze az is gáz ezzel az egésszel, hogy segítettem megteremteni egy magyar közösséget (~itt sok felhasználót értek ez alatt, akár csak ismerettségi körömből), mely bizalmát sikerült elnyerni, szerintem már-már biztak sokan benne, hogy "Juhé, végre ingyen és magyarul védve lehetek". De nem, ezzel szemben aki nem ért jól angolul (avagy töri), az még mindig a szép és kiadásakor még hatékony 2.4-et használja: ami MA már sok támadási típus ellen nem tudja megvédeni felhasználóját - tehát éppenséggel valamennyire olyasmi a sorsa, mint a jó öreg Sygate tűzfalnak. Kétszer nehéz visszanyerni felhasználókat, még a 2.4 kiadásakor is sokan kritikus szemmel fogatták a comodo tűzfalat, nem tudom, hogy ekkora magyarítás csúszással milyen lesz a fogadtatás (pl. "köszönöm szépen, de már hozzászoktam egy másik tűzfalhoz, ez nem érdekel").
Az meg nem csak magyaroknak ciki, hogy - persze már ideje lenne váltani - az új 3.x verzió már nem működik win2000-en - persze, remélhetőleg az ilyen felhasználók száma rendkívül alacsony.

Az új technikák amúgy nem csak magyaroknak okoznak fejtörést, sokan pedig - akik kenik az angolt - első blikkra inkább le is szedték a tűzfalat, mert sajnos szerintem tény, hogy a működésével 5 perc alatt nem lehet megismerkedni. Sokan már az elején nem értették, hogy mi ez az egész "Defense+" rész? Minek ez? Stb., ha neten keresgéltek, biztos találtok pár érdekles üzenetet.

A moderálás igényt jelezzétek privát üzenetben, arról e-mailben is értesülök :). Időm nincs túl sok, de azért próbálok erre felé is nézelődni.

Segíteni az angol verzióhoz: a baj az, hogy a magyar verziónál szerintem ugyanezen kérdésekkel fogunk találkozni, így lényegében duplikálunk.

threatcast: ez afféle felhasználói visszajelzésen alapuló javaslás. Tehát pl. a felhasználók nagy százaléka engedte futni a fájlt.

A megszólítás mindegy, sok becenevem van (Ark, Arki, Arkangyal, Gab, stb.), használjátok amelyik tetszik.
« Last Edit: March 02, 2009, 11:33:58 AM by Ark »
Kind regards,

Ark

Improve the world's security, recommend comodo!

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #22 on: March 02, 2009, 05:26:59 PM »
Sejtettük, hogy ilyen gondok miatt távolodtál el a tűztől...sokan azért örülnének, ha Te vinnéd tovább a magyarítást, mert kellő alapossággal és közérthetően tolmácsoltad a 2.4-es esetében is a program működését és miértjeit...
Amúgy érthető a Comodo-sok hozzáállása ehhez a kérdéshez, sok, ennél lényegesen nagyobb gondjuk volt, van, a frissítések, fejlesztések és a továbbiak is sok időt, energiát és pénzt igényelnek, a fordítóeszköz csak hab lesz a tortán, szerintem...a Boclean meg a Time Machine nagy újítások lesznek,nagy érdeklődéssel várják sokan az újabb verziókat... ;) O0

W7 SP1, CIS 6

Offline rodimus

• Comodo Family Member
  • Death of God
« Reply #23 on: March 03, 2009, 09:37:45 AM »
Akkor most le lettem cseszve  :D Az asztali gépen még a 2.4 megy. Annyiból jobban szeretem, hogy logikusabban van felépítve. Elég, ha csak az átláthatóságra gondolok. Másrészt meg a 3.x alapból megenged mindent, és nekem kell tiltogatni utána. Másrészt nekem az sem tetszik Defense+-ban, hogy felette áll a tűzfal szabályoknak. Tehát hiába nincs még tűzfal szabályokban x program, a defense+ custom szabályában engedi ki.

*lehet le is szedem majd a defense+ -t, ha lehetséges  ;D

A fordítás miatt meg kár izgulni, mire kész lesz, átnézve, stb, akkor már lehet a 4-es verziót fogjuk taposni. Új löketet adva az új/visszatérő felhasználóknak, akik letöltik.
« Last Edit: March 03, 2009, 10:40:44 AM by rodimus »

Offline rodimus

• Comodo Family Member
  • Death of God
« Reply #24 on: March 10, 2009, 02:52:23 AM »
Ark: nem tudom hogy vagy vele, de szerintem már ráférne a magyar részlegre (Hungarian) egy alaposabb ráncbaszedés (beleértve a normal és a kiemelt topikokat is, amik eddig is itt voltak). Sok felesleges, vagy régi topik van már. Illetve lehetne több azonos topik helyett egy is, illetve FAQ (olvasd el, mielőtt írnál!) rész is, akár programonként is. Ezzel is elkerülve a felesleges újabb duplikált topikokat. De szerintem mi is tudnánk segíteni az eddig megválaszolt (persze eredeti szerző nevével) kérdések összeírásával is.
« Last Edit: March 10, 2009, 03:00:43 AM by rodimus »

Offline Arkangyal

• "There is nothing impossible to him who will try." - Alexander The Great, ancient Greek King of Macedon, 356 BC-323 BC.
  • Global Moderator
  • Comodo's Hero
  • [ Visit Hungary ] www.hungary.hu
    • My blog
« Reply #25 on: March 10, 2009, 09:37:17 AM »
Az a baj, hogy mappákat nem tudtok létrehozni, csak témákat(hozzászólásokat), így kicsit körülményes. Most létrehoztam pár témát, talán így megfelelő helyükre tudnak kerülni a kérdések.

Offline W666W

• Comodo Family Member
« Reply #26 on: March 16, 2009, 03:53:09 AM »
https://forums.comodo.com/feedbackcommentsannouncementsnews_cis/need_help_translating_cis_into_different_languages-t36551.0.html

Az lenne a kérdésem, hogy a magyar fordítószekció is aktivizálódik most már miután hivatalosan is elindult a fordítás dolog ?? itt fordítükat keresnek  ..azt hiszem..)

Offline Arkangyal

• "There is nothing impossible to him who will try." - Alexander The Great, ancient Greek King of Macedon, 356 BC-323 BC.
  • Global Moderator
  • Comodo's Hero
  • [ Visit Hungary ] www.hungary.hu
    • My blog
« Reply #27 on: March 19, 2009, 10:42:31 AM »
Egyelőre fordítókat keresnek, nem tudom, hogy mikor küldenek a felhasználóknak fordító eszközt, remélem mielőbb  ;D!

Trojankiller

• Guest
« Reply #28 on: March 31, 2009, 03:17:17 PM »
Vasárnap délután teszteltem  a COMODO 3.8.65951.477-es verzióját https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2 és kiváló eredményt ért el a kihíváson. A magyar nyelvű kiadást már én is nagyon hiányolom.

Offline blattida

• Product Translator
  • Comodo's Hero
« Reply #29 on: April 01, 2009, 02:21:10 AM »
A magyar nyelvű kiadást már én is nagyon hiányolom.

Már folyamatban, a fordítás zajlik... ;D

W7 SP1, CIS 6

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek