Author Topic: Comodo Internet Security 5.9 - spolszczenie  (Read 30752 times)

Offline Skiff

• Comodo's Hero
Comodo Internet Security 5.9 - spolszczenie
« on: July 26, 2011, 12:33:33 PM »
Najnowsze tłumaczenie do CIS w załączeniu (zawsze w pierwszym poście).

Lista zmian:
1.19.32 - 1.22.35
+tłumaczenia nowych tekstów
*parę drobnych poprawek, ale głównie dla nowych tekstów, więc i tak nikt ich nie widział (jak były złe ;)

.29 - .32
*poprawki mieszczenia się tekstów
-powinno być zgodne z CIS 5.9.219863.2196

1.11.8 - 1.19.28
+tłumaczenia nowych tekstów pod CIS 5.9.219747.2195
*drobne poprawki umiejscowienia tekstów

1.08.15 - 1.11.18
+tłumaczenia nowych tekstów dla wersji 5.8.209729.2104
+poprawki "mieszczenia się" tekstów

.14 - .15
+zmiana tłumaczeń w oknie skanowania antywirusowego, w celu ominięcia błędu wielu plików

1.00.1 - 1.08.14:
+dostosowanie do CIS 6 (5.8 beta)
+zmiana tekstów "firewall" na zapora
+ujednolicenie tekstów i ich pozycji
-zmienione "flagi" - dla osoby, której nie pasowało ;)

Morphiusz: Przyklejam.
« Last Edit: November 25, 2012, 12:31:56 PM by morphiusz »

Offline pikusek

• Comodo Loves me
Re: Comodo Internet Security 6 - spolszczenie
« Reply #1 on: July 26, 2011, 05:21:23 PM »
Nie mieści się przycisk "Zatrzymaj" oraz "Piaskownica".
« Last Edit: July 26, 2011, 11:04:10 PM by pikusek »

Offline Skiff

• Comodo's Hero
« Reply #2 on: July 27, 2011, 01:05:28 PM »
Na zatrzymaj nic nie poradzimy - nie jest to okno dialogowe, a normalny string. Chyba, że uda mi się wpasować jakoś któreś z pustych okien.

Co do drugiego to nie mieści się dlatego, że zmieniłem Sandbox na Piaskownica.

Możeby tu wymyśleć coś lepszego? Chodzi przecież o to, żeby uruchomić program w Piaskownicy.
Niestety nic sensownego nie przychodzi mi do głowy.

Offline pikusek

• Comodo Loves me
« Reply #3 on: July 27, 2011, 04:02:58 PM »
Akurat na piaskownicę możemy coś niecoś poradzić. Zmieniłem następujące stringi w dialogu id="1125":
Code: [Select]
<control id="1202" style="1342242816" position="150, 232, 49, 17" caption="OK" class="BUTTON" />
<control id="1203" style="1342242816" position="200, 232, 49, 17" caption="Anuluj" class="BUTTON" />
<control id="3565" style="1342242816" position="85, 232, 64, 17" caption="&amp;Piaskownica" class="BUTTON" />

Efekt na fotce. Ciasnawo, ale do przyjęcia (przynajmniej dla mnie). W powyższym kodzie liczby już są podmienione.
Nie wiem jak było w poprzednich wersjach, ale w tej zdecydowanie na minus jest brak możliwości dopasowywania wielkości okna do swoich preferencji. Chciałem powiększyć okno antywirusa, jednak jedyne co osiągnąłem to manipulacja jego wewnętrzną częścią (dialog id="2103" - jak nie pokręciłem numeru). Też szukałem możliwości zrobienia czegokolwiek z tymi przyciskami, ale nic nie mogłem osiągnąć.

Kolejna rzecz, która jest dla mnie dziwna. W powyższym kodzie mamy przycisk z caption="OK" oraz caption="Anuluj", więc jakim cudem w oknie ostrzeżenia wyświetla się "Zezwól" i "Blokuj"?

Tak na marginesie dodam, że nie wiem poco dali "position" skoro nie można tego wykorzystać.

Te pliki językowe są jeszcze bardziej chaotyczne niż w poprzednich wersjach. Nie wiem jak udało im się to osiągnąć, ale w tym przypadku odnieśli sukces. Poza tym przy tym symbolu piaskownicy to raczej powinien być caption="Więzienie" ;) . Kraty nie specjalnie kojarzą mi się z piaskownicą :D .
« Last Edit: July 27, 2011, 04:35:06 PM by pikusek »

Offline Skiff

• Comodo's Hero
« Reply #4 on: July 28, 2011, 09:47:10 AM »
No właśnie to jest to - miałem nadzieję pominąć opcję "ciasnawo". Spróbuję wymyśleć coś lepszego.

A może by zrobić taki wybieg i zamiast piaskownica (co i tak niewiele mówi) napisać "Ogranicz" albo "Limituj" i wówczas nie trzeba będzie wpychać tych przycisków na siłę.

BTW: zobacz na przycisk zatrzymaj raz jeszcze. U mnie nagle w oknie skanowania jest ok, ale może to tylko okno wykonywania pełnego skanowania komputera?
« Last Edit: July 28, 2011, 09:55:21 AM by Skiff »

Offline morphiusz

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • Suspicious file?
« Reply #5 on: July 28, 2011, 10:36:26 AM »
z ta piaskownica najodpowiedniej by bylo izoluj. chociaz twierdze, ze nie powinnismy zmieniac tego az tak.
« Last Edit: July 28, 2011, 10:39:19 AM by morphiusz »

Offline Skiff

• Comodo's Hero
« Reply #6 on: July 28, 2011, 11:36:07 AM »
Izoluj jest de best. Uważam, że powinno zostać. Zauważ, że mamy trzy przyciski piaskownica, zezwól, blokuj. No i widać, że formą nie pasuje właśnie piaskownica.

Teraz będzie Izoluj, Zezwól, Blokuj - wszystko zwięźle i kompozycja wizualna i stylistyczna będzie zachowana. Sprawdźcie tylko jak to wygląda, bo ja nie znalazłem aplikacji, która by mi wyrzuciła to okno dialogowe.

Myślę, że w tym temacie najnowsze tłumaczenie będę wrzucał zawsze w pierwszym poście (skoro mogę go edytować ;) ).

Offline pikusek

• Comodo Loves me
« Reply #7 on: July 28, 2011, 04:18:14 PM »
Wersja z "Izoluj" wygląda nieźle (fot. 429). Mimo wszystko jeszcze pokombinowałem z ustawieniami przycisków i wyszło mi coś takiego jak na fotce 430. Już mniej ciasnawo, ale to jest absolutnie na styk. Gdyby dało się powiększyć okno alertu o te dosłownie 5px to byłoby mniej kombinowania. Może spróbuję, nie wiem.

Jakby co podaje kod:
<control id="1202" style="1342242816" position="152, 232, 47, 17" caption="OK" class="BUTTON" />
<control id="1203" style="1342242816" position="202, 232, 47, 17" caption="Anuluj" class="BUTTON" />
<control id="3565" style="1342242816" position="85, 232, 64, 17" caption="&amp;Piaskownica" class="BUTTON" />

Co do okna skanowania to u mnie jest dziwne zachowanie. Początek jest w miarę ok, ale później przyciski przesuwają się o kilka pikseli i część przycisku "Zatrzymaj" (dotyczy także przycisku "Zamknij") diabli biorą. Przeskok może wystąpić nawet dwa razy (foty 442 - 444). Za to jak chcę przeskanować z menu podręcznego (prawoklik) np. folder, to zaczyna się prawidłowo i oba przyciski są widoczne w całości jednak kończy się i tak przesunięciem. Powód takiego zachowania absolutnie nieznany (fot. 441).

Podaję też kod do okna dialogowego id="102" (dotyczy zbyt niskiej pozycji paska postępu w oknie aktualizacji), które pominąłeś podczas ostatniej poprawki. Plik cfpupdat.polish i kod do poprawienia:
<control id="1015" style="1082130432" position="97, 50, 206, 9" class="msctls_progress32" />
Z powyższą poprawką będzie tak jak na fotce 447.

PS: Ta ikona z kratami wpływa na wyobraźnię i nie mogłem się powstrzymać (dużo mniej zmian do wprowadzenia) - fota 431  88) >:-D
« Last Edit: July 28, 2011, 05:31:35 PM by pikusek »

Offline Skiff

• Comodo's Hero
« Reply #8 on: July 30, 2011, 02:31:41 AM »
Daję głowę, że te przyciski "zatrzymaj" to za każdym razem jest przycisk z innego okna i dlatego jeden pasuje a reszta nie. Spróbuję je namierzyć. A myślę, że "izoluj" jest jednak najlepszym pomysłem, bo opisuje to co robi, natomiast piaskownica powie coś tylko tym co wiedzą o co chodzi.

Jeżeli chodzi o cfpudat, to nic teraz nie zmieniałem, a mam tak jak Ty, czyli
<control id="1015" style="1082130432" position="97, 50, 206, 9" class="msctls_progress32" />
« Last Edit: July 30, 2011, 02:35:01 AM by Skiff »

Offline pikusek

• Comodo Loves me
« Reply #9 on: July 30, 2011, 05:42:53 PM »
No to musiał się zawieruszyć plik z poprzedniej wersji, bo oryginalnie w paczce CIS_v6_PLK_1_01_04.7z jest:
<control id="1015" style="1082130432" position="97, 58, 206, 9" class="msctls_progress32" />

przez co progress bar nachodzi na tekst.

Co do "Izoluj" to jestem podobnego zdania co Ty. Chciałem zobaczyć, czy da się powiększyć przycisk "Piaskownica" zachowując odstępy. Dało się, ale margines błędu w pozycjonowaniu wszystkich trzech przycisków jest bardzo mały. Praktycznie go nie ma. Tym bardziej więc jestem za pozostawieniem "Izoluj" zamiast "Piaskownica".

A co do tych przycisków w oknie skanowania, to podeszliśmy do sprawy od czteroliterowej strony (a przynajmniej ja), zamiast się dokładniej przyjrzeć temu co się dzieje w oknie. Programiści z Comodo walnęli byka. Dołączam foty. Zauważyłeś, gdzie jest błąd? Od razu mówię - wewnętrzna część okna jest rozpychana przez liczbę ilości przeskanowanych plików. A że okno ma stałe rozmiary, to napisy i przyciski za tą liczbą są przesuwane poza obręb widoczności okna, co z kolei skutkuje, że część napisów i przycisku znika. Musimy dać tym liczbom więcej miejsca (póki co nie wiem jak).

Dodatek: Rozwiązałem jako tako problem z przesuwaniem się części zawartości okna, jednakże w tym momencie nie podam go, ponieważ jest on zbyt ingerujący w okno programu. Zastosowałem go, gdyż manipulacja poszczególnymi elementami znajdującymi się wewnątrz okna nic nie dała (chyba, że okno dialogowe, którym manipulowałem nie odpowiada za wnętrze okna skanowania, chociaż logika wskazywałaby, że jednak manipulowałem ustawieniami właściwego okna). Ze względu na to, że możesz wpaść na lepsze rozwiązanie (a może i zrobisz podobnie jak ja), wstrzymam się na razie z jego podaniem. Niestety mści się tutaj krótkość niektórych wyrazów w języku angielskim względem polskiego. Dlatego jeszcze bardziej jestem zawiedziony brakiem możliwości manipulowania rozmiarami okien dialogowych. Na tę chwilę mogę tylko zmienić wielkość okna głównego programu, ale pozostałych okien także tych od alertów (jakbym chciał coś zmienić u siebie) ruszyć nie mogę. A okno skanowania to absolutna czarna magia.

Znalazłem jeszcze nie przetłumaczone "Advice control placeholder" i "Basic layout". Tłumaczysz to, czy czekasz, aż będzie wiadome czego dotyczą?
« Last Edit: July 30, 2011, 11:21:08 PM by pikusek »

Offline Skiff

• Comodo's Hero
« Reply #10 on: July 31, 2011, 01:28:00 AM »
Doskonale to zaobserwowałeś! :) Przekazałem info do Alexandra, który zajmuje się koordynowaniem tłumaczeń, a on zapewne przekaże informacje do programistów.

Wychodzi, że po prostu poszli na łatwiznę i GUI ustawili na kolumnach i dlatego w ogóle jest możliwe "rozpychanie interfejsu". Nawet jeżeli nie są to kolumny to przyciski są wyrównywane do prawej strony tekstów znajdującej się również w prawej części tego okna.

Co myślicie na temat zmiany wszystkich wystąpień Firewall na Zapora?

Offline morphiusz

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • Suspicious file?
« Reply #11 on: July 31, 2011, 01:57:02 AM »
tutaj jestem neutralny, firewall jak i zapora mi odpowiadaja.
 BTW Skiff jam tam CCE? lada chwila ma byc  nowa wersja, jak nie teraz to kiedy?

Offline pikusek

• Comodo Loves me
« Reply #12 on: July 31, 2011, 02:50:15 PM »
Podobnie jak morphiusz - bez znaczenia.

Offline Skiff

• Comodo's Hero
« Reply #13 on: August 01, 2011, 10:52:44 AM »
Wzięte pod uwagę i zaadaptowane ;)

Być może jeszcze dzisiaj pobawię się w zmianę firewall na zapora. Spróbuję też zobaczyć gdzie się da zamienić np Comodo Firewall na Zapora Comodo, gdyż taka kolejność wyrazów jest prawidłowa

OFF: CCE jest już zrobione w temacie o CCE, ale przynajmniej na razie nie zamierzam się w to więcej angażować.

Offline morphiusz

• Global Moderator
  • Comodo's Hero
    • Suspicious file?
« Reply #14 on: August 01, 2011, 10:55:53 AM »
Przekazałem już wczoraj :)

Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek